صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۳۰ جدی ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ارزشمندترین بازیگر سینمای جهان

ارزشمندترین بازیگر سینمای جهان

جنيفر لارنس براي دومين سال پياپي به عنوان ارزشمندترين ستاره سينما برگزيده شد.

بازيگر 25 ساله سري فلم‌هاي «عطش مبارزه» و «مردان ايکس» که براي بازي در فلم «دفترچه اميدبخش» برنده جايزه اسکار شده است از سوي وب سايت ولچر به عنوان ستاره پيشتاز نسل خود معرفي شد.

فهرست ارزشمندترين ستارگان سينما امسال شاهدي برخي تغييرات در جايگاه بازيگران بود. براي نمونه آنجلينا جولي و همسرش برد پيت از فهرست 10 ستاره ارزشمند سينما خارج شدند و کريس پرت بازيگر «دنياي ژوراسيک» صعودي چشمگير در اين فهرست داشت.

پيش از اين مجله فوربس، لارنس را با 52 ميليون دالر درآمد به عنوان پردرآمدترين بازيگر سال معرفي کرده بود. سايت ولچر براي برگزيدن ارزشمندترين ستاره سينما فاکتورهايي مانند محبوبيت، ميزان اشاره شدن در توئيتر، نقدهاي خوب و نامزدي جايزه اسکار را در نظر مي‌گيرد.

امسال همانند سال گذشته رتبه‌هاي دوم و سوم فهرست به ترتيب به رابرت داوني‌جونيور و لئوناردو دي‌کاپريو اختصاص يافت. آنجلينا جولي که سال گذشته رتبه ششم فهرست را در اختيار داشت امسال به رتبه هفدهم سقوط کرد و همسرش برد پيت نيز با هفت پله سقوط شانزدهم شد. البته آنجلينا جولي عنوان بازيگري که بيش از ديگران موضوع بحث‌هاي شبکه‌هاي اجتماعي است را به خود اختصاص داد.

کريس پرت که در طول دو سال گذشته در دو فلم پرهزينه «محافظان کهکشان» و «دنياي ژوراسيک» درخشيده است، امسال با 46 پله صعود نسبت به سال گذشته يازدهمين ستاره ارزشمند سينما لقب گرفت.

اسامي 10 نفر نخست فهرست ستارگان ارزشمند سينما در سال 2015 به شرح زير است :

1-     جنيفر لارنس

2-     رابرت داوني جونيور

3-     لئوناردو دي‌کاپريو

4-     بردلي کوپر

5-     دواين جانسون

6-     تام کروز

7-     هيو جکمن

8-     ساندرا بولاک

9-     چنينگ تيتوم

10-  اسکارلت جوهانسون