صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۳۰ جدی ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

آلبومی که در یک شب 300 هزار نسخه فروخت

آلبومی که در یک شب 300 هزار نسخه فروخت

آلبوم «25» اَدِل - خواننده انگليسي - در نخستين شب انتشار، 300 هزار نسخه فروخت و جزو معدود کارهاي موسيقي در انگلستان شد که به چنين رکودي دست پيدا کرده است. با فروش 300 هزار نسخه‌اي آلبوم «25»، اين محصول موسيقايي در رتبه سوم پرفروش‌ترين آلبوم‌هاي موسيقي تاريخ انگلستان در مدت يک شب قرار گرفت.

 اگر اين استقبال چشمگير ادامه پيدا کند «ادل» رکورد فروش يک هفته اول انتشار يک آلبوم موسيقي را به نام خود ثبت خواهد کرد. تا کنون فقط دو آلبوم توانسته‌اند در مدت يک هفته به فروش بيش از 500 هزار نسخه دست پيدا کنند. اکنون رتبه نخست در اختيار «الان اينجا باش» اثري از گروه «اوسيس» با 424 هزار جلد فروش است.

 در اين رده‌بندي، «پيشرفت» کاري از گروه «Take That» با فروش 217 هزار و 500 نسخه‌اي پس از ‌آلبوم جديد «ادل» قرار گرفته است. به گزارش بي‌بي‌سي‌، اين آمار در حالي ثبت شده که «ادل» انتشار رايگان آلبوم جديدش را به‌صورت آنلاين ممنوع اعلام کرده است. با اين حال، دو آلبوم «21» و «19» و تک‌ترانه «سلام» اين خواننده 27 ساله همچنان در فضاي مجازي براي علاقه‌مندانش در دسترس است.  تک‌آهنگ «سلام، صدامو مي‌شنوي» از آلبوم «25» با ثبت 27.7 ميليون بار ديده شدن در طول 24 ساعت نخست، رکورد پربازديدترين موزيک‌ويدئو را از آن خود کرد. اين قطعه در مدت سه روز، 160 هزار نسخه فروخت و 156 هزار بار در انگلستان و 450 هزار بار در آمريکا دانلود شد. «ادل» خواننده انگليسي است که با انتشار دومين آلبوم استوديويي‌اش با نام «21» در سال 2011 به اوج شهرت رسيد. اين آلبوم حدود 30 ميليون نسخه در سراسر جهان فروخت و رکورد طولاني‌ترين مدت صدرنشيني در جدول پرفروش‌ترين آلبوم‌هاي موسيقي در انگلستان را در کتاب رکوردهاي جهاني گينس ثبت کرد.