صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۲۶ جدی ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«بازگشته» سخت‌ترين تجربه دي‌كاپريو

«بازگشته» سخت‌ترين تجربه دي‌كاپريو

لئوناردو دي كاپريو كه قبلا گفته بود براي آماده‌شدن براي ايفاي اين نقش در شكم لاشه يك حيوان خوابيده و گوشت خام گاوميش خورده، اين فلم را سخت‌ترين فلمش ناميد. در حاليكه اولين منتقدان دارند به اين نكته اشاره مي‌كنند كه امسال بالاخره ممكن است سالي باشد كه لئوناردو دي‌كاپريو برنده جايزه اسكار مي‌شود، او فلم «بازگشته» را «سخت‌ترين فلم»ي كه تا به حال در آن بازي كرده خواند.

فلم جديد آلحاندرو گونزالس ايناريتو كارگردان فلم برنده جايزه اسكار «مرد پرنده‌اي» آخر هفته گذشته اولين پيش‌نمايش را در هاليوود تجربه كرد و با وجود اينكه تا روز اول ماه دسامبر نقد كردن اين فلم به طور رسمي ممنوع است، مدت زيادي طول نكشيد كه اولين تماشاچيان خوش‌شانس اين فلم، واكنش‌هاي مثبت خود نسبت به آن را در رسانه‌هاي اجتماعي منعكس كردند. فلم «بازگشته» داستان حقيقي زندگي يك شكارچي خز به نام هيو گلَس با بازي دي‌كاپريو را تعريف مي‌كند كه بعد از اينكه يك خرس به طور وحشتناكي به او و همراهانش حمله مي‌كنند، همراهانش او را رها مي‌كنند تا بميرد و اين شكارچي مجبور مي‌شود براي زنده ماندن در طبيعت وحشي مبارزه كند.

دي‌كاپريو در مراسم پرسش و پاسخ بعد از نمايش فلم شركت كرد و اين موضوع را تاييد كرد كه شرايط فلمبرداري به همان اندازه‌اي سخت بودند كه در گزارش‌هاي قبلي آورده شده بود، اما گفت از اين تجربه لذت برده است. اين بازيگر 41 ساله گفت: «همه‌اش براي من مثل يك تصوير مات بزرگ زيبا بود. اين پروسه‌اي بسيار خاص براي تمام ما بازيگران فلم بود. ما مجبور بوديم با وسواس تمرين كنيم و تلاشي ديوانه‌وار و پرتنش وجود داشت تا آن نور جادويي، آن نمايش دو ساعت و نيمه زيباي «شيوو» (نام مستعار امانوئل لوبزكي فلمبردار) را ضبط كنيم. مثل يك موقعيت خنده‌دار برنامه زنده شنبه شب شده بود».

نكته جالب ديگر فلم اينجاست كه دي‌كاپريو ديالوگ خيلي زيادي ندارد. او در اين باره گفت: «تقريبا مثل نقش‌آفريني در يك فلم صامت بود». مارك رومانك كارگردان اين فلم را «عالي» خواند و كاسيان الوز فلمساز درباره «گسترده خارق‌العاده» آن صحبت كرد اما به طرفداران اخطار داد كه بايد انتظار «دو ساعت و نيم جانور خويي» باشند، آن هم مخصوصا در صحنه‌هاي خونين فلم.

به گفته سايت مَشِبِل تام هاردي در نقش آدم‌بده داستان «كمي سرگرمي» به آن اضافه كرد اما از نظر چند نفر ديگر نقش مكمل او «كمي تك‌صدايي» بود. با اين حال، اين فلم باعث شد جمعيت تماشاچي فصل جوايز كه اغلب بسيار فهميده هستند و تا حدودي محافظه‌كارانه برخورد مي‌كنند، از روي صندلي‌هاي‌شان بلند شده و فلم را ايستاده تشويق كنند. فلم «بازگشته» روز پانزدهم ماه جنوري 2016 به سينماهاي بريتانيا مي‌رسد و نامزدهاي دريافت جايزه اسكار هم يك روز قبل از آن معرفي خواهند شد. ‌