صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۴ حوت ۱۴۰۲

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

رکورد فروش آغازین تاریخ سینما شکسته شد

 رکورد فروش آغازین تاریخ سینما شکسته شد

جديدترين فلم از مجموعه «سريع و خشن» در اولين هفته اکران به فروش چشمگير 532 ميليون دالري دست يافت و رکورددار جديد تاريخ سينما شد.
به نقل از اسکرين، «سرنوشت خشمگين» هشتمين قسمت از مجموعه فلمهاي هيجاني «سريع و خشن» در اولين هفته اکران خود به فروش جهاني 532 ميليون دالر دست يافت و با پيشي گرفتن از فروش آغازين 529 ميليون دالري «جنگ ستارگان: نيرو برميخيزد» در سال 2015، رکورددار فروش آغازين تاريخ سينما نام گرفت.
اين فلم در آخر هفته ميلادي اکران خود را در  63 بازار بينالمللي آغاز کرد و با قرار گرفتن در صدر گيشه فروش در تمامي کشورها در مجموع به فروشي باغ بر 432 ميليون دالر در گيشه بينالملل دست يافت و در سينماهاي آمريکا نيز در هفته نخست اکران 100 ميليون دالر فروخت تا فروش جهاني 532 ميليون دالري و فراتر از انتظارها را در اکران آغازين تجربه کند.
سينماهاي چين با رقم زدن فروش 190 ميليون دالري بهترين بازار خارجي قسمت جديد «سريع و خشن» بودند و تقريبا دو برابر بيشتر از سينماهاي آمريکا فروختند.
کمپاني يونيورسال که توزيع جهاني اين فلم را بر عهده دارد، روز جمعه اعلام کرد مجموع فروش بينالمللي خود را در سال 2017 از مرز يک ميليارد دالر گذرانده است تا براي يازدهمين سال پياپي به فروشي بيش از يک ميليارد دالر برسد.
از ديگر بازارهاي پرفروش «سرنوشت خشمگين» به غير از چين و آمريکا ميتوان به مکزيک (17.8 ميليون دالر)، بريتانيا (17)، روسيه (14.1)، آلمان (13.6)، برازيل (12.8)، فرانسه و کورياي جنوبي (10.5) و هند با فروش 10.4 ميليون دالر اشاره کرد.
داستان «سرنوشت خشمگين» درباره زني مرموز با بازي «چارليز ترون» است که شخصيت اصلي فلم با بازي «ون ديزل» را متقاعد به پيوستن به دنياي تبهکاري ميکند.
فلمبرداري جديدترين قسمت از سري فلمهاي اکشن و هيجاني «سريع و خشن» از تابستان امسال آغاز شد و در آن علاوه بر «وين ديزل» و «چارليز ترون»، «دواين جانسون»، «تيرس گيبسون» و «مايکل رودريگوئز» نقشهاي خود را در قسمت جديد نيز تکرار کردهاند و «هلن ميرن» بازيگر برنده اسکار نيز، چهره تازه ورود به اين مجموعه فلم است.
کارگرداني «سريع و خشن 8» که با هزينه توليد 250 ميليون دالري ساخته شده است را «گري گِري» و تهيهکنندگي آن را «وين ديزل» و «نيل مورتيز» بر عهده دارند.
قسمت هفتم از سري فلمهاي اکشن و هيجاني «سريع و خشن» در سال 2015 به فروش 1/51 ميليارد دالر دست يافت تا عنوان ششم پرفروشترين فلمهاي تاريخ سينما را پس از «آواتار»، «تايتانيک»، «جنگ ستارگان: نيرو برميخيزد»، «دنياي ژوراسيک» و «انتقام جويان» به نام خود ثبت کند.
مجموعه فلمهاي «سريع و خشن» تاکنون به مجموع فروش بيش از 3.9 ميليارد دالر در گيشه جهاني دست يافته است.