صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۴ حوت ۱۴۰۲

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«جکی چان» برای کودکان کارتون می‌سازد

«جکی چان»  برای کودکان کارتون می‌سازد

جکي چان با يک مجموعه کارتوني سه بُعدي تحت عنوان «همه ماجراجوييهايي جديد جکي چان» به تلويزيون باز ميگردد. به گفته سازندگان، هزينه توليد اين انيميشن سريالي حدود شش ميليون دالر برآورد شده و قرار است چان با سر و شکل کودکياش در اين کارتون 104 قسمتي به تصوير کشيده شود. ستاره فلمهاي اکشن-کمدي به همراه تيمي از قهرمانان خردسال بايد از سرزمين جادو و خواب و خيال، در برابر هيولاهاي مهاجم دفاع کنند و ماجراجوييهايشان به طور همزمان از سه شبکه ماهوارهاي کودک و 200 شبکه تلويزيوني در سراسر چين روي آنتن خواهد رفت.
به گزارش «هاليوود ريپورتر»، مخاطب هدف اين مجموعه کارتوني را کودکان 3 تا 10 سال تشکيل ميدهند و خط اصلي داستان با تکيه بر ارزشهاي مثبت و آداب و فضايل سنتي و سالم چيني، ماجراجوييهاي تيمي از قهرمانان خردسال را روايت ميکند. در پايان هر قسمت، چان حضور کوتاهي در مقابل دوربين خواهد داشت تا پيام داستان را به مخاطب کودک منتقل و او را تشويق کند.
چان در جريان نشست خبري محدودي که همزمان با برگزاري جشنواره فلم پکينگ برگزار شد، در توضيح هدف اصلي اين مجموعه کارتوني گفت: «اين سريال کودکان خردسال را تشويق به انجام کارهايي خواهد کرد که اغلب از انجامشان فرارياند مثل اين که مدت طولاني به تلفنت خيره نشو يا فراموش نکن دندانهايت را مسواک بزني، به بزرگترهايت احترام بگذار، آشغالها را جمع و جور کن و ...» ستاره هانگ کانگي 63 ساله اضافه کرده است: «اگر در قالب دستوري اين جملات را ادا کنيد، بچهها اغلب گوش نميکنند اما از خلال تماشاي کمدي و اکشن، کمکم شروع ميکنند به رعايت کردن.»  
اين پروژه قرار است در قالب يک فلم بلند سينمايي نيز تهيه و توليد شود و تاريخ اکران آن سال 2019 اعلام شده است. چان در اينباره تاکيد کرد: «اين ايده سرمايهگذاران است. آنها کلي طرح و نقشه دارند. شخصا تنها دلم ميخواهد کارتوني براي کودکان سراسر دنيا بسازم.»
اين مجموعه کارتوني جديد به نوعي دنبالهاي بر سريال امريکايي «ماجراجويي هاي جکي چان» به شمار ميرود که بين سالهاي 2000 تا 2005 از شبکه کودک «برادران وارنر» در بيش از 60 کشور دنيا روي آنتن رفت. بازيگر کهنهکار هانگ کانگي با نزديک به چهار دهه سابقه فعاليت هنري يادآور شده است: «هدف اين سريال پول درآوردن نيست. من پيشاپيش به قدر کافي پول و ثروت دارم. امروز، هدفم از ساخت اين کارتون اين است که بتوانم به دنيا نشان بدهم زماني ماجراجوييهاي جکي محصول امريکا بود اما اين روزها، همه چيز ساخت چين است.» طبق آخرين آماري که مجله اقتصادي «فوربز» منتشر کرد، چان تنها در يک سال گذشته 61 ميليون دالر درآمد از صنعت سرگرمي کسب کرده است.
تهيهکنندگان اين مجموعه کارتوني از همين حالا وارد مذاکره با شبکههاي خارجي شدهاند و پيشبيني ميشود از اواخر سال 2017 آن را در سراسر دنيا روي آنتن ببرند.