صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۴ حوت ۱۴۰۲

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

رکوردشکنی‌های سریع و خشن 8 ادامه دارد داردکینگ کونگ از گیشه سقوط کرد

رکوردشکنی‌های سریع و خشن 8 ادامه دارد داردکینگ کونگ از گیشه سقوط کرد

جدول فروش هفتگي سينماي هاليوود (باکس آفيس) با اعلام صدرنشيني مقتدرانه و رکوردشکني فلم سينمايي «سريع و خشن 8» منتشر شد.
از نکات بارز باکس آفيس اين هفته هاليوود مي توان به افت فروش تمامي فلم هاي در حال اکران اشاره کرد.
همچنين از ديگر موارد باکس آفيس اين هفته هاليوود مي توان به افت فروش و خروج فلم هايي همچون «نينجا»، «شبح درون پوسته» اشاره کرد.
سريع و خشن 8
«سريع و خشن 8» به کارگرداني «اف گري» در اولين تجربه اکران خود درامريکا با رکوردشکني در افتتاحيه فروشي معادل 108 ميليون دالر را به ثبت رساند. فلم «سرنوشت خشمگين ها» که ادامه اي بر سريع و خشن ها خواهد بود به کارگرداني «اف گراي» ادامه اي بر هفت نسخه قبلي بوده و بازيگران فراواني در آن به ايفاي نقش مي پردازند.
در نسخه جديد اين فلم ون ديزل، دواين جانسون (راک)، جيسون استاتام، کرت راسل و چارليز ترون به ايفاي نقش خواهند پرداخت.
اسکات ايستوود پسر کلينت ايستوود بازيگر نقش اصلي اين فلم و جايگزين پل واکر بازيگر فقيد سينماي هاليوود خواهد بود.
سريع و خشن هشت با نام اصلي «سرنوشت خشمگين ها» ادامه اي بر فلم هاي پر فروش و موفق سريع خشن خواهد بود.
بچه رئيس
انيميشن «بچه رئيس» به کارگرداني «تام مک گراث» در دومين هفته از اکران خود به فروشي معادل 15.5 ميليون دالر دست پيدا کرد و با توجه افت محسوس در گيشه به رده دوم باکس آفيس سقوط کرد. اين انيميشن با اين گيشه توانسته بالاتر از بسياري از فلم هاي پرسر و صداي هاليوود بايستد.
اين فلم يک انيميشن کمپيوتري-3D آمريکايي است که داستان آن بر اساس کتابي به همين نام نوشته «مارلا فارزي» است.
داستان در مورد خانوادهاي است که با ورود بچهاي عجيب و غريب به خانه اشان اتفاقات زيادي رخ ميدهد. در حالي که خانواده انگشت اتهام خود را به سوي پسر کوچکتر نشانه ميرود و او را حسود ميخوانند طولي نميکشد که اوضاع عوض ميشود و اين دو برادر چارهاي ندارند جز اينکه در مقابل خطري که خانواده را تهديد ميکنند با هم متحد شوند.
الک بالدوين در نقش بچه رئيس ، مايل باکشي در نقش تيموتي، برادر هفت ساله بچه رئيس، توبي مگواير در نقش راوي ، استيو بوشمي در نقش فرانسيس ، جيمي کيمل در نقش آقاي تمپلتون  و ليسا کودرو در نقش خانم تمپلتون  در اين انيميشن صداپيشگي را بر عهده دارند.
فلم «ديو و دلبر» که بر اساس يک افسانه قديمي به کارگرداني بيل کاندن ساخته شده در چهارمين هفته از اکران باز هم با طعم افت در فروش روبرو شد و به مبلغي به ميزان 13.6 ميليون دالر اکتفا کرد تا با يک پله سقوط در جايگاه سوم بايستد.
اين فلم به داستان دختري در اواخر قرن هجده مي پردازد. او که پدرش اسير يک ديو شده مي پذيرد در ازاي آزادي وي در اسارت ديو باقي بماند.
   در ابتداي داستان، يک زن گدا يک شاهزادهٔ جوان را نفرين و او را تبديل به يک ديو زشت ميکند، زن جادوگر به وي يک آینهٔ جادويي که او را از حوادث مطلع ميکند و يک گل رز ميدهد که تا بيستويکمين سال تولدش شکوفه ميدهد، او بايد تا آن هنگام عشق واقعي را حس کند تا نفرين را بشکند، وگرنه تا پايان عمر همان جانور زشت باقي خواهد ماند.
فلمنامه اين اثر را «استيون شباسکي» بر اساس داستاني با همين نام نوشته « ژني ماري لي پرنس دي بيومونت» نگاشته است.
اما واتسون، دن استيونز، لوک ايوانز، ايوان مکگرگور، ايان مککلن و اما تامسون در اين فلم به ايفاي نقش پرداخته اند.
انيميشن «اسمورف ها (روستاي گمشده)» به کارگرداني «کِلي آسبوري» از 7 اپريل 2017 اکران خود را در سينماهاي امريکا آغاز کرده و در دومين هفته از اکران خود فروشي معادل 6.5 ميليون دالر را به ثبت رسانده تا در رتبه چهارم باکس آ،يس بايستد.
يک نقشه اسرار آميز اينبار اسمورف ها را به يک جنگل ممنوعه سوق مي دهد که منجر به برملا شدن راز بزرگي مي شود.
پاملا ريبون و استيسي هارمن نگارش فلمنامه اين انيميشن را بر عهده داشته و کمپاني ديزني ساخته آن را در دست گرفته است.
دمي لواتو، ري ويلسون، جوي مانگليو، جک براير و ميشل رودريگز از جمله بازيگراني هستند که در اين انيميشن صداپيشگي را انجام داده اند.
فلم سينمايي «روي فرم بمان» به کارگرداني «زک براف» دومين هفته از اکران خود را نيز با فروشي ناچيز به پايان رساند. اين فلم پس از دو هفته به فروش کلي 23.4 ميليون دالر رسيده و طي هفته گذشته تنها 6.4 ميليون دالر فروخته تا با اين رقم در جايگاه پنجم قرار گيرد. مورگان فريمن، آلن اريکن و مايکل کين بازيگران اصلي اين فلم هستند که در آن به ايفاي نقش سه سارق بازنشسته پرداخته اند. فلم هاي «هديه» با 3 ميليون دالر «برو بيرون» با 2.9 ميليون دالر،»پاور رنجرز» با 2.9 ميليون دالر، «پروژه مسيح» با 2.7 ميليون دالر، «کونگ» با 2.3 ميليون دالر  در رتبه هاي ششم تا دهم جدول فروش سينماي هاليوود قرار گرفته اند.