صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۴ حوت ۱۴۰۲

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«نگهبانان کهکشان» پرفروش‌ترین شدند

«نگهبانان کهکشان» پرفروش‌ترین شدند

قسمت دوم از فلم «نگهبانان کهکشان» با فروش آغازين 100 ميليون دالري پرفروشترين فلم هفته سينماي جهان نام گرفت.
فلم ابرقهرماني «نگهبانان کهکشان 2» محصول استديو مارول در اولين هفته نمايش خود در 37 بازار بينالمللي به روي پرده رفت و توانست با مجموع فروش 101 ميليون دالري در همه کشورها به غير از پرتگال، ترکيه و ويتنام در صدرگيشه فروش هفتگي قرار گيرد.
قسمت دوم «نگهبانان کهکشان» به کارگرداني «جيمز گان» با فروش بيش از 100 ميليون دالري خود در هفته اول نمايش از فروش آغازين قسمت اول «نگهبانان کهکشان»، «کاپيتان آمريکا: سرباز زمستاني» و «ثور: دنياي تاريک» پيشي گرفت.
اين فلم با 15.5 ميليون دالر بهترين عملکرد را در سينماهاي بريتانيا داشت و بيش از 67 درصد از بازار را به خود اختصاص داد و پس از آن استراليا با 11.6 ميليون دالر، آلمان با 8.3 ميليون دالر، فرانسه با 7.9 ميليون دالر، مکزيک با فروش 7.6 ميليون دالري و برازيل با 6.9 ميليون دالر بهترين بازارهاي خارجي قسمت دوم «نگهبانان کهکشان» بودند.
اين فلم ابرقهرماني با بازي «کريس پرت»، «زو سالدانا»، «ديو باتيستا»، «وين ديزل» و «بردلي کوپر» از اين هفته در 16 بازار خارجي ديگر از جمله چين، جاپان، روسيه و کورياي جنوبي به روي پرده ميرود و از تاريخ 5 مي نيز در سينماهاي آمريکاي شمالي اکران خود را آغاز ميکند.
اما «سرنوشت خشمگين» که قسمت هشتم از مجموعه فلمهاي اکشن و هيجاني «سريع و خشن» است، با فروش 68.4 ميليون دالر در 69 بازار خارجي مجموع فروش گيشه بينالملل خود را به 867.6 ميليون دالر رساند تا با احتساب 192.7 ميليون دالري که تاکنون در سينماهاي آمريکا فروخته، مجموع فروش جهاني خود را از مرز يک ميليارد دالر عبور دهد.
اين فلم پيش از اين توانسته بود در اولين هفته اکران خود به فروش جهاني 532 ميليون دالر دست يابد و با پيشي گرفتن از فروش آغازين 529 ميليون دالري «جنگ ستارگان: نيرو برميخيزد»  رکورد فروش آغازين تاريخ سينما را جابهجا کند.
کارگرداني «سريع و خشن 8» که با هزينه توليد 250 ميليون دالري ساخته شده است را «گري گِري» و تهيهکنندگي آن را «وين ديزل» و «نيل مورتيز» بر عهده دارند.
قسمت هفتم از سري فلمهاي اکشن و هيجاني «سريع و خشن» در سال 2015 به فروش 1/51 ميليارد دالر دست يافت تا عنوان ششم پرفروشترين فلمهاي تاريخ سينما را پس از «آواتار»، «تايتانيک»، «جنگ ستارگان: نيرو برميخيزد»، «دنياي ژوراسيک» و «انتقامجويان» به نام خود ثبت کند.
مجموعه فلمهاي «سريع و خشن» تاکنون به مجموع فروش بيش از 3.9 ميليارد دالر در گيشه جهاني دست يافته است.