صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۳ دلو ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

زندگی نویسنده مشهور فلم می‌شود

زندگی نویسنده مشهور  فلم می‌شود

هيو بونوويل بازيگر سريال «دانتون ابي» قرار است در فلم زندگينامهاي از رولد دال، در نقش اين نويسنده مشهور و محبوب کودکان ظاهر شود.
بنا بر گزارش اسکرين، در پروژهاي که هنوز عنواني ندارد اما نويسنده مشهور بريتانيايي موضوع آن است، زندگي رولد دال تصوير ميشود.
هيو بونوويل قرار است در اين فلم در نقش رولد دال بازي کند. اين نويسنده با پاتريشيا نيل بازيگر برنده اسکار ازدواج کرده بود.
اين فلم که توسط يک کمپاني بريتانيايي ساخته ميشود در بازار کن ارايه ميشود.
داستان اين فلم در دهه 1960 ميگذرد و فلم به تصوير تلاشهاي دال براي نوشتن برخي از مهمترين کتابهايش ميپردازد و اين همان مقطعي است که نيل نيز براي بازي در فلم «هاد» در کنار پل نيومن برنده اسکار ميشود.
رولد دال نويسنده مطرح ادبيات کودک از بريتانيا آثاري چون «جيمز و هلوي غول پيکر» و «چارلي و کارخانه چاکلت سازي» و«ماتيلدا» را در کارنامه دارد که بارها موضوع ساخت فلمها و نمايشهاي صحنهاي شدهاند.
اين فلم را جان هي بر مبناي فلمنامهاي به قلم خودش و ديويد لوگان، کارگرداني ميکند. اين دو در همکاري قبلي خود درام تلويزيوني «کريسمس گم شده» را ساخته بودند که برنده جايزه امي شد.
مدير کمپاني تهيه کننده فلم گفت فلم تلاشها، پيروزها و ترژاديهاي انساني را که پشت زندگي اين دو چهره جهاني در جريان بوده، تصوير ميکند.
وي در عين حال تاکيد کرده نميتواند کسي را بهتر از بونوويل تصور کند که بتواند طبيعت روحي رولد دال را تصوير کند.
اين در حالي است که هنوز بازيگر نقش نيل تعيين نشده است.
به تازگي گفته شده که بونوويل در فلم جديدي از مجموعه «توماس و دوستان» با عنوان «سفري دورتر از سودور» صداپيشگي خواهد کرد.