صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲ حوت ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

نخل طلای افتخاری کن برای جفری کاتزنبرگ

 نخل طلای افتخاری کن برای جفری کاتزنبرگ

«جفري کاتزنبرگ» تهيهکننده و رئيس استوديو انيميشن «دريم ورکز» با دريافت نخل طلاي افتخاري کن مورد تقدير قرار گرفت.
به نقل از هاليوود ريپورتر، در مراسمي که در هتل کارلتون کن برگزار شد، «ويل اسميت» و «اوما تورمن» از اعضاي هيئت داوران بخش رقابتي جشنواره فلم کن از «جفري کاتزنبرگ» تهيهکننده بزرگ دنياي انيميشن با اعطاي جايزه نخل طلاي افتخاري جشنواره کن تقدير کردند.
«تيري فرمائو» دبير اجرايي جشنواره فلم کن، ارائه انيميشن «شرک» به جشنواره کن نقطه عطفي براي جشنواره بود و به اين رويداد سينمايي فرصت پذيرش فلمهاي تجربي  بيشتري را داد.
تاريخ جشنواره کن بدون همکاري و نقش «کاتزنبرگ» نوشته نميشد و حضور انيميشن «شرک» در بخش رقابتي سال 2001 موجب شد تا ما پذيراي انيميشنهاي ديگري نيز باشيم. شما آنچه براي ژانر انيميشن امکانپذير است را نشان داديد.
دبير جشنواره کن در ادامه گفت: زماني که در سال 2001 هدايت جشنواره کن را بر عهده گرفتم يکي از اهدافم تقويت رابطه ميان جشنواره کن و هاليوود بود و «کاتزنبرگ» کسي بود که به اين هدف کمک زيادي کرد.
«جفري کاتزنبرگ» نيز پس از دريافت جايزه افتخاري نخل طلا گفت: فکر ميکنم براي هر کس در صنعت سينما آمدن به جشنواره کن مشابه رفتن يک ورزشکار به المپيک باشد، اين فوقالعاده است. کسب جايزه در درجه دوم اهميت قرار دارد و تنها شرکت در جشنواره، بزرگترين افتخار است. جشنواره کن مهمترين و معتبرترين جشنواره سينمايي است و يک رويداد استثنائي است چرا که مديران آن نيز استثنائي هستند.
وي ضمن تشکر از «تيري فرمائو»، «پير لسکيور» رئيس کنوني جشنواره و «ژيل ژاکوب» رئيس پيشين کن، آنها را قهرمانان حقيقي فلم معرفي کرد.
«جفري کاتزنبرگ» به سبب دوران رياستش در کمپاني والت ديزني بين سالهاي 1984 تا 1994 به شهرت رسيد که با ساخت انيميشنهاي موفقي چون «پري دريايي کوچولو»، «ديو و دلبر»، «علاءالدين» و «شيرشاه» همراه بود.
وي پس از ترک کمپاني ديزني، فعاليت خود را به عنوان يکي از بنيانگذاران و رئيس کمپاني انيمشينسازي «دريم ورکز» ادامه داد و بر ساخت مجموعه انيمشنهاي موفقي چون «شرک»، «ماداگاسکار»، «پانداي کونگفوکار» و «چگونه اژدهايتان را تربيت کنيد» نظارت داشت. آکادمي علوم و هنرهاي سينمايي اسکار در سال 2012 با اعطاي جايزه اسکار افتخاري به پاس نقش مهم «کاتزنبرگ» در جمعآوري سرمايه براي آموزش، هنر و موارد مرتبط با سلامت، بويژه فعاليتهايي که صنعت سينما در آنها ذينفع است، از وي تقدير کرد.