صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۵ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«کلینت ایستوود» در کن: شاید باز هم وسترن بسازم

«کلینت ایستوود» در کن: شاید باز هم وسترن بسازم

«کلينت ايستوود» بازيگر و کارگردان نامدار آمريکايي براي نمايش نسخه ترميم شده فلم «نابخشوده» به جشنواره کن رفت.
به نقل از رويترز، «کلينت ايستوود» که براي نمايش نسخه ترميمشده فلم «نابخشوده» در بيستوپنجمين سالگرد ساخت اين وسترن موفق در بخش کلاسيک کن در اين رويداد سينمايي حضور يافته بود، احتمال بازگشت به ژانر فلمهاي وسترن را رد نکرد.
اين سينماگر کهنهکار و 86 ساله گفت: زماني که 25 سال پيش فلمنامه «نابخشوده» را ميخواندم با خود فکر ميکردم اين ميتواند  گزينه خوبي براي آخرين وسترن من باشد و آن آخرين فلم وسترن من بود چرا که ديگر هيچ فلمنامه وسترني به خوبي آن نخواندم، اما کسي چه ميداند، شايد در آينده با فلمنامه خوبي مواجه شوم.
اين بازيگر و  کارگردان آمريکايي در سال 1992، با ساخت فلم «نابخشوده» که وسترني متفاوت بود چهار جايزه مهم اسکار شامل جايزه بهترين فلم، کارگرداني و اسکار نقش مکمل مرد را و همچنين جايزه گلدن گلوب را براي بهترين کارگرداني کسب کرد.
وي در سال 2004 نيز با فلم «عزيز ميليون دالري» به موفقيت بزرگ ديگري رسيد و چندين جايزه از جمله اسکار بهترين فلم و بهترين کارگرداني را به کارنامه سينمايي خود افزود.
از ديگر ساختههاي او ميتوان به «رودخانه مرموز»، «دارشان بزن»، «ياقي، خوزيس والز»، «فرار از آلکاتراز»، «فايرفاکس»، «در خط مقدم»، «پرچمهاي پدران ما» و «نامههايي از ايوجيما» اشاره کرد.