صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲ حوت ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«جین کمپیون» سریال جدیدش را در کن رونمایی می‌کند

 «جین کمپیون»  سریال جدیدش را  در کن رونمایی  می‌کند

«جين کمپيون»، کارگردان نيوزلندي فصل دوم سريال موفقش را به صورت ويژه در جشنواره کن معرفي و رونمايي ميکند.
«کمپيون» که تنها زن برنده نخل طلا در تمام ادوار برگزاري جشنواره فلم کن است، چهار سال پس از ساخت سريال «بر فراز درياچه» که با استقبال فراواني رو به رو شد حالا فصل دوم اين سريال را روي پرده بزرگي در جريان برگزاري جشنواه کن 2017 رونمايي ميکند.
فصل اول اين سريال پليسي که «آريل کليمن» کارگرداني مشترک آن را در کنار «جين کمپيون» بر عهده دارد در سال 2013 توزيع شد و به سبب کارگرداني، فلمنامه و خلق شخصيتهاي پرتعليق مورد تحسين قرار گرفت و حالا فصل دوم آن با عنوان «بر فراز درياچه: دختر چيني» نيز آماده شده است.
اين سريال که داستان آن در شهر سيدني روي ميدهد محصول مشترک شبکه BBc انگليس، BBC UKTV استراليا و شبکه ساندس آمريکاست و تاکنون چندين جايزه از جمله گلدن گلوب بهترين بازيگري را به دست آورده است.
«کمپيون» در سال 1992 با فلم تحسينشده «پيانو» موفق به دريافت نخل طلايي اين جايزه شد. وي همچنين در ميان چهار کارگردان زني قرار دارد که تا کنون توانستهاند نامزد اسکار کارگرداني شوند.
«جين کمپيون» سال گذشته رييس هيات داوران بخش فلمهاي کوتاه و سينهفونداسيون جشنواره کن بود که با اعطاي جايزه بايسکل طلايي تقدير شد. وي دو بار با فلمهاي «عزيز» (1989) و «ستاره درخشان» (2009) در بخش رقابتي جشنواره کن حضور داشته است.
وي اولين فلم بلندش را با عنوان «يک داستان شخصي از يک دختر» در سال 1984 کارگرداني کرد و اواخر همان سال فلم «پس از ساعتها» را ساخت.
وي در سال 1994 براي فلم «پيانو» جايزه اسکار بهترين فلمنامه را کسب کرد و با همين فلم جايزه نخل طلاي کن را دريافت کرد. کمپيون 56 ساله با فلم «يک فرشته روي ميز» توانست جايزه ويژه هيات داوران جشنواره ونيز در سال 1990 را به دست آورد.