صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۲۶ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

رفتن به جشنواره شانگهای چین دعوت شد

رفتن به جشنواره شانگهای چین دعوت شد

فلم سينمايي «رفتن» ساخته برادران محمودي در بخش پانوراماي جشنواره فلم شانگهاي چين به روي پرده ميرود.
بيستمين جشنواره بينالمللي فلم شانگهاي چين که از تاريخ 17 تا 26 جون در کشور چين برگزار مي شود، ميزبان بيستونهمين حضور بينالمللي فلم «رفتن» ساخته برادران محمودي است.
«کريستين مونجيو» کارگردان رومانيايي امسال رياست هياتداوران بخش رقابتي جشنواره فلم شانگهاي را بر عهده دارد و در دورههاي گذشته اين جشنواره نيز سينماگران برجستهاي چون «امير کاستاريتسا»، «لوک بسون»، «اليور استون»، «دني بويل، «وونگ کار واي» و... در راس هيئت داوران اين رويداد سينمايي قرار داشتهاند. فلم سينمايي «رفتن» محصول مشترک ايران و افغانستان است که به عنوان نماينده افغانستان به اکادمي اسکار معرفي شده بود و هفته پيش موفق به دريافت جايزه بهترين فلم از فستيوال «تريپولي» لبنان شد.
اين فلم که هنوز در ايران به اکران عمومي در نيامده تاکنون در جشنوارههاي بينالمللي مختلفي شرکت کرده است و پيش از اين تقدير ويژه هيئت داوران جشنواره فلم  بوسان را براي بهترين کارگرداني و جايزه بزرگ بهترين بازيگر زن را نيز از جشنواره مراکش دريافت کرده است.
شرکت «دريم لب» به مديريت نسرين ميرشب  امتياز پخش بينالملي فلم سينمايي «رفتن» به تهيه کنندگي جمشيد محمودي  را برعهده دارد.  «رفتن» قصهي فرشته و نبي قصهي عشقي که در پيچ و تاب رسيدن و نرسيدن در غبار گم ميشود، قصهي عشقي که از همه چيز غير از  معشوق رنج ميبيند. رفتن قصه درد است درد خانه به دوشي درد مهاجرت.
بازيگران اين فلم عبارتند از رضا احمدي، فرشته حسيني، بهرنگ علوي، نازنين بياتي، مسعود ميرطاهري، سينا سهيلي، محفوظ محمودي، افشين اخلاقي و بشير احمد.