صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲ حوت ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

بن استیلر سریال «فرار از دانیمورا» را کارگردانی می‌کند

 بن استیلر سریال «فرار از دانیمورا» را کارگردانی می‌کند

شبکه «شوتايم» بعد از جنجاليترين محصول خود در سالهاي اخير که ادامه سريال «تويين پيکس» به کارگرداني و نويسندگي ديويد لينچ است و به تازگي روي آنتن رفته، به زودي توليد سريال «فرار از دانيمورا» را با حضور بازيگران سرشناسي همچون بنيسيو دل تورو، پاتريشيا آرکت و پل دانو آغاز ميکند.
همانطور که پيش از اين هم اعلام شد، بن استيلر علاوهبر مشارکت در مقام تهيهکننده اجرايي، براي کارگرداني هر هشت اپيزود جديدترين محصول شوتايم قرارداد بسته است. داستان اين سريال درباره فرار دو قاتل خطرناک از زنداني واقع در شمال نيويورک است که جستوجوي گسترده ماموران پوليس ايالتي را در سال 2015 به دنبال داشت.
ريچارد مت و ديويد سوييت دو قاتل محکوم به حبس به کمک يکي از کارمندان زن «کانون اصلاح و تربيت کلينتن» موفق به فرار شدند. دل تورو در نقش مت قاتل محکوم به حبس و آرکت در نقش تيلي ميچل کارمند معروف زندان ظاهر خواهند شد. پل دانو بازيگر فلم «محبوسان» هم قرار است در نقش ديويد سوييت مقابل دوربين برود؛ قاتلي که به جرم کشتن مامور پوليس در حبس به سر ميبرد و با ظاهر خوشقيافهاش تيلي را اغوا ميکند.
برت جانسن و مايکل تالکين نگارش متن اين سريال را به عهده دارند. اين دو نفر پيش از اين در سريال «ري داناون» ديگر محصول شوتايم با يکديگر همکاري کردهاند. هر دو نويسنده، در مقام تهيهکننده اجرايي نيز توليد اين پروژه مشارکت خواهند داشت.
بن استيلر که امسال با درام «داستانهاي خانواده مايروويتز» و بازي در نقش مقابل آدام سندلر در جشنواره فلم کن حضور داشت درباره جديدترين پروژه کارگرداني خود ميگويد: «همگي ما سعي داريم اين قصه را طوري به تصوير بکشيم که حق مطلب را در مورد واقعيت و انسانيت آدمهايي که در آن درگير بودند ادا کرده باشيم.» استيلر در ادامه اضافه کرده است: «اگرچه ژانر سريال مرتبط با داستان فرار از زندان است اما محوريت اصلي آن درباره آدمهاي واقعي است که بعضيشان مجرم هستند و بعضيشان هم نه اما مرتکب انتخابهاي نادرستي ميشوند که پيامدهاي عظيمي را به دنبال خواهد داشت. به نظرم، جذابترين بخش ماجرا همينجاست.»
آرکت بازيگر فلم تحسينشده «پسرانگي» هم در واکنش به شروع توليد اين پروژه گفته: «از اين که قرار است در «فرار از دانيمورا» حضور داشته باشم و همچنين از همکاري با بن (استيلر) و بنيسيو دل تورو و شبکه شوتايم بسيار هيجانزدهام.»
زمان قطعي پخش اين سريال هنوز اعلام نشده است، اما توليد آن از اواخر 2017 آغاز ميشود و در لوکيشنهاي واقعي فرار معروف زندان نيويورک مقابل دوربين ميرود.