صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۳ دلو ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

سونی روی پروژه واقعیت مجازی «برکینگ بد» کار می‌کند

 سونی روی پروژه واقعیت مجازی «برکینگ بد» کار می‌کند

وينس گيليگان خالق «برکينگ بد» به زودي توليد پروژه «واقعيت مجازي» جنجاليترين سريال شبکه «اي ام سي» را با همکاري بخش کنسول کمپاني «سوني» آغاز ميکند. اين پروژه قرار است از طريق تجربه «واقعيت مجازي» و خارج از فرم بازي به مخاطبان عرضه شود و سوني از انتشار جزييات بيشتر در اينباره خودداري کرده است. سريال ماجراجوييهاي «والتر وايت» (با بازي درخشان برايان کرانستن) از سال 2008 تا 2013 در قالب  پنج فصل روي آنتن رفت و همچنان رکورددار يکي از پربينندهترين سريالهاي تاريخ تلويزيون امريکا است.
به گزارش «گيم اسپات»، سوني به جز اين که اطلاع داده انتشار پروژه واقعيت مجازي «برکينگ بد» قطعا به امسال نميرسد، حاضر به ارايه توضيحات بيشتري در اين زمينه نشده است. هنوز مشخص نيست اين پروژه که قرار است با همکاري بخش «پلي استيشن» سوني توليد شود، در قالب اپيزوديک يا به صورت يکجا به بازار عرضه خواهد شد.
اگرچه در حال حاضر، اين پروژه در مراحل بسيار ابتدايي توليد قرار دارد اما به گفته منابع آگاه، گيليگان به عنوان خالق جهان داستاني «برکينگ بد» مايل است با اضافه کردن خطوط داستاني جديد، روايتهاي متفاوتي را در پروژه واقعيت مجازي اثر خود بنگجاند.
اندرو هاوس مدير اجرايي بخش ويديوگيم کمپاني سوني در اينباره توضيح ميدهد: «ما جلسهاي تشکيل داديم و با هفت نفر از برنامهسازان درجه يک تلويزيون سوني از جمله ديويد شور خالق سريال «بلک ليست» و وينس گيليگان و تعدادي ديگر در اينباره به بحث و گفتوگو نشستيم.» او اضافه ميکند در ادامه اين نشست با طرح ايده واقعيت مجازي به بررسي امکانهاي موجود پرداختند و بعضي از برنامهسازان حاضر در جلسه به شدت مجذوب چنين طرحي شدند اما خود گيليگان تنها کسي بود که با قطعيت گفت: «واقعا دلم ميخواهد اين پروژه را عملي کنم. دلم ميخواهد تجربهاش کنم.»
از آنجايي که ابزارهاي توليد ويديوي 360 لايو اکشن همچنان ابتدايي هستند، چنين تجربهاي بايد در تلفيق با گرافيک کمپيوتري به سرانجام برسد. به همين منظور، تيم بازي سوني با گيليگان همکاري خواهند کرد تا با درک کامل ايدهها و ديدگاه او، به توليد اين پروژه بيسابقه رنگ واقعيت ببخشند.