صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲ حوت ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

فلم جدید «مرد عنکبوتی» در آستانه افتتاحیه 100 میلیون دالری

فلم جدید «مرد عنکبوتی» در آستانه افتتاحیه 100 میلیون دالری

تام هولاند در نقش «مرد عنکبوتي» 15 ساله در فلم «بازگشت به خانه» ساخته جان واتس فلم ابرقهرماني «مرد عنکبوتي: بازگشت به خانه» جديدترين محصول مشترک استوديوهاي «مارول» و «سوني» از روز جمعه در بيش از 4300 سينماي امريکاي شمالي اکران شده است و پيشبيني ميشود تا پايان روز امروز، فروش افتتاحيه خود را به بيش از 100 ميليون دالر برساند.
اگر پيشگوييها درست از آب در بيايد، اين فلم ابرقهرماني هم به صف سه فلم 2017 شامل «ديو و دلبر»، «نگهبانان کهکشان 2» و «زن شگفتانگيز» ميپيوندد که با بيش از 100 ميليون دالر فروش افتتاحيه در گيشه امريکا پيشتاز به شمار ميروند.
پيش از اکران عمومي، کارشناسان گيشه فروش افتتاحيه فلم جديد «مرد عنکبوتي» را بين 85 تا 110 ميليون دالر پيشبيني کرده بودند اما با توجه به استقبال گسترده سينماروهاي امريکاي شمالي در نخستين روز افتتاحيه اين فلم، پيشبيني حداکثر فروش آن تا مرز 115 ميليون دالر افزايش يافته است.
فلم ابرقهرماني «مرد عنکبوتي: بازگشت به خانه» (Spider -man : Homecoming ) با بازي تام هولاند در نقش مرد عنکبوتي 15 ساله، دومين بازسازي مجموعه فلمهاي «مرد عنکبوتي» و شانزدهمين فلم در «جهان سينمايي مارول» به شمار ميرود. رابرت داني جونيور هم در نقش «توني استارک»ِ گروه «انتقامجويان» ظاهر شده است. مايکل کيتن، دونالد گلوور و جان فاورو از ديگر بازيگران اين فلم ابرقهرماني هستند.
بنابر آمار فروش منتشر شده، با توجه به عملکرد ضعيف فلمهايي همچون «موميايي»، «گارد ساحلي» و «شاه آرتور: افسانه شمشير»، گيشه تابستان امسال با افت 8 درصدي در مقايسه با سال 2016 روبهرو بوده و به 2.07 ميليارد دالر کاهش يافته است. تحليلگران گيشه اميدوارند اکران فلم جديد «مرد عنکبوتي» به افزايش فروش گيشه تابستان امسال کمک کند.
«مرد عنکبوتي 3» که در سال 2007 روي پرده رفت، در روزهاي افتتاحيه بيش از 151 ميليون دالر فروخت و در ميان پنج فلم «مرد عنکبوتي» رکورد پرفروشترين افتتاحيه را به نام خود ثبت کرد. آخرين محصول مشترک سوني و مارول با عنوان «مرد عنکبوتي شگفتانگيز 2» در سال 2014 روي پرده رفت و در روزهاي افتتاحيه خود بيش از 91 ميليون دالر فروخت. توبي مگويير در سه فلم نخست نقش ابرقهرمان مارول را ايفا کرد و در دو فلم بعدي، اندرو گارفيلد جايگزين او شد. فلم جديد «مرد عنکبوتي» را جان واتس سازنده فلمهاي «دلقک» و «موتر پوليس» کارگرداني کرده است.