صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۴ حوت ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«کریستوفر نولان» کارگردان «جیمز باند» می‌شود!

«کریستوفر نولان»  کارگردان «جیمز باند» می‌شود!

«کريستوفر نولان» با ابراز علاقه نسبت به کارگرداني يک فلم «جيمز باند» احتمال حضور خود پشت دوربين قسمت جديد اين مجموعه فلم اکشن را افزايش داد.
به نقل از ورايتي، «نولان» که فلم جديد و جنگي «دانکرک» را آماده نمايش داد، در مصاحبهاي نسبت به ساخت فلمي از مجموعه«جيمز باند» ابراز علاقهمندي کرد.
اين کارگردان انگليسي-آمريکايي که ساخت فلمهايي چون «ممنتو»، سهگانه «شواليه تاريکي» و «آغاز» را در کارنامه سينمايي دارد اظهارکرد با «باربارا براکلي» و «مايکل جي.ويلسون» در طول اين سالها چندين بار صحبت کردم. عميقا شخصيت «جيمز باند» را دوست دارم و هميشه هيجان دارم ببينم با اين شخصيت چه ميکنند. شايد اين اتفاق روزي بيافتد، زماني که اين مجموعه نياز به احياءشدن و نگاه جديد داشته باشد.
«نولان» که سابقه ساخت فلمهاي پرهزينه را دارد، پيش از اين نيز نامش درميان گمانهزنيها پيرامون کارگردان بيستوپنجمين قسمت «جيمز باند» شنيده ميشد اما هنوز هيچ خبري در اين رابطه تائيد نشده است.
فلم جديد «دونکرک» بر اساس فلمنامه نوشتهي «نولان»قرار است اکران خود را از تاريخ 21 جولاي 2017 در سينماهاي آمريکا آغاز کند. در اين فلم چهرههاي مطرحي از جمله «تام هاردي»، بازيگر نامزد اسکار فلم «بازگشته» و «مارک رايلنس»، بازيگر برنده اسکار فلم «پل جاسوسها» ايفاي نقش کردهاند که درباره عمليات نجات معجزهآساي نيروهاي انگليسي و متفقين از بندر «دانکرک» فرانسه در سال 1940 است.
از سويي ديگر نشريه «اينديپندنت» از حضور «دنيل کريگ» در نقش «جيمز باند» در بيستوپنجمين قسمت از اين مجموعه فلم خبر داده است. «کريک» که در چهار فلم شامل «کازينو رويال»، «ذرهاي آرامش»، «سقوط آسماني» و «شبح» در نقش مامور 007 بازي کرده است، پيش از اين گفته بود حتي اگر دستش را هم قطع کنند ديگر در اين نقش بازي نميکند اما ظاهرا با تغيير تصميم خود براي پنجمين بار در نقش مامور 007 مقابل دوربين ميرود.
فلم «اسپکتر» يا «شبح» بيست و چهارمين فلم از مجموعه فلمهاي جيمز باند بود که در سال 2015 توسط «سام مندس» کارگرداني شد و در آن «دنيل کريگ» براي چهارمين بار نقش مأمور 007 را بازي کرد و در نهايت به فروش جهاني بيش از 872 ميليون دالر در  سينماها دست يافت. اما «سقوط آسماني» به کارگرداني «مندس» و با حضور «کريگ» و «خاوير باردم» در نقش منفي در سال 2012 با فروش 1.1 ميليارد دالر در سطح جهان به پرفروشترين فلم در اين مجموعه بدل شد و همچنين اولين فلم انگليسي بود که در اين کشور به فروشي بيش از 100 ميليون پوند دست يافت.
سري فلمهاي «جيمز باند» با فروشي جهاني بيش از پنج ميليارد دالر در جايگاه دوم پرفروشترين سري فلمهاي ادامهدار بعد از مجموعه «هري پاتر» قرار دارد.