صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۴ حوت ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

شکست تجاری فلم پردرآمدترین بازیگر جهان

شکست تجاری فلم پردرآمدترین بازیگر جهان

قسمت تازه «دزدان دريايي کاراييب» آن طور که انتظار ميرفت در آمريکا مورد استقبال قرار نگرفت همچنين فلم جديد دواين جانسون نيز در گيشه شکست خورد.  به گزارش خبرگزاري خبرآنلاين، فلم «دزدان دريايي کاراييب: مردان مرده قصه نميگويند» در تعطيلات چهار روزه منتهي به روز يادبود در آمريکا اکران شد. اين فلم پرهزينه در اين چهار روز به فروشي برابر با 77 ميليون دالر دست پيدا کرد که براي اثري با اين شهرت و امکانات رقم نااميدکنندهاي است. البته فروش متوسط و به تعريفي پايين اين فلم در سينماهاي آمريکا به لطف فروش بالاي فلم در ديگر کشورها جبران شد. پنجمين قسمت از سري فلمهاي «دزدان دريايي کاراييب» خارج از آمريکا بيش از 208 ميليون دالر تکت فروخت. ديگر فلمي که هفته گذشته در آمريکا اکران شد، «گارد ساحلي» با بازي دواين جانسون بود. اين فلم نيز در افتتاحيه بسيار کمتر از انتظار تکت فروخت در چهار روز نخست به فروشي برابر با 23 ميليون دالر اکتفا کرد. جانسون که سال گذشته عنوان پردرآمدترين بازيگر سينماي جهان را به خود اختصاص داده بود در چند سال گذشته معمولا فروش بالاي فلمها را تضمين ميکرد. او در «گارد ساحلي» به کارگرداني ست گوردون کنار زک افران نقشآفريني کرده است.
فروش افتتاحيه «گارد ساحلي»حتي از فروش فلم «نگهبانان کهکشان» که چهار هفته از اکرانش ميگذرد، کمتر بود. «نگهبانان کهکشان» در چهارمين هفته اکران با فروشي برابر با 25 ميليون و 100 هزار دالر دومين فلم پرفروش در حال اکران در سينماهاي آمريکا بود.
فلم «دزدان دريايي کاراييب: مردان مرده قصه نميگويند» با بودجه 230 ميليون دالري ساخته شده و به عنوان فصل پاياني اين سري فلمهاي معرفي شده است. در اين فلم به کارگرداني يواخيم رونينگ و اسپن سندبرگ بار ديگر جاني دپ در نقش کاپيتان جک اسپاروي مشهور ظاهر شده است. از ديگر بازيگران اين اثر سينمايي ميتوان به خاوير باردم، اورلاندو بلوم، جفري راش، گلشيفته فراهاني و استيون گراهام اشاره کرد.
فلم «گارد ساحلي» نيز با بودجه 70 ميليون دالري ساخته شده است. پريانکا چوپرا بازيگر سرشناس هندي، الکساندرا داداريو، جان بس و کلي رورباخ ديگر بازيگران اين اثر سينمايي هستند. اکران جهاني اين فلم از دوم جون آغاز خواهد شد. دواين جانسون سال گذشته کمدي «اطلاعات مرکزي» را بر پرده سينما داشت که در سه روز نخست به فروشي برابر با 54 ميليون و 600 هزار دالر دست پيدا کرد.   البته هفته گذشته براي دواين جانسون سراسر شکست نبود چرا که فلم «سرنوشت خشمگين» با حضور او با فروش فوقالعاده بين المللي به ششمين فلم تاريخ سينما تبديل شد که خارج از آمريکا بيش از يک ميليارد دالر تکت فروخته است. نزديک به 400 ميليون دالر از فروش خارج از آمريکاي «سرنوشت خشمگين» در سينماهاي چين رقم خورده است.  در کنار اکران ناموفق دو فلم تازه، فلم «بيگانه: پيمان» به کارگرداني ريدلي اسکات در دومين هفته اکران به رده چهارم پرفروشهاي سينماي آمريکا سقوط کرد. اين فلم در چهار روز 13 ميليون و 100 هزار دالر تکت فروخت تا پس از دو هفته در آمريکا به فروشي برابر با 60 ميليون دالر دست پيدا کند. اين اثر نسبت به هفته نخست اکران افت فروش محسوس 71 درصدي را تجربه کرد. «بيگانه» فلمي در ژانر وحشت و علمي تخيلي است و با صرف 101 ميليون دالر ساخته است. فروش جهاني «بيگانه» هفته گذشته از مرز 161 ميليون دالر عبور کرد.  فروش «ديو و دلبر» نيز هفته گذشته تنها در آمريکا از مرز 500 ميليون دالر عبور کرد. پيش از اين تنها هفت فلم ديگر به اين رکورد دست پيدا کرده بودند.  در حال حاضر سينماي هاليوود منتظر اکران فلم «زن شگفتانگيز/ واندر وومن» است تا بلکه رونقي به گيشه کم رمق تابستاني سينما ببخشد. اين فلم به کارگرداني پتي جنکينز از هفته آينده در آمريکا اکران خواهد شد. در «زن شگفتانگيز» گال گدوت نقش ابرقهرمان زن داستان را بازي ميکند. در ماه ژوئن چند فلم مهم ديگر از جمله «موميايي»، «تبديلشوندگان: آخرين شواليه» و انيميشن «موترها» نيز اکران ميشوند.