صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۴ حوت ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

فلم افتتاحیه جشنواره ونیز معرفی شد

فلم افتتاحیه جشنواره ونیز معرفی شد

هفتادوچهارمين جشنواره فلم ونيز با نمايش فلم «کوچکسازي» با بازي «مت ديمون» آغاز به کار خواهد کرد.
به نقل از هاليوود ريپورتر، کمدي درام «کوچکسازي» به کارگرداني «الکساندر پاين» به عنوان فلم افتتاحيه جشنواره ونيز، قديميترين رويداد سينمايي جهان انتخاب شد.
اين فلم با داستاني از «الکساندر پاين» و همکار ديريناش «جيم تيلور» با بازي «مت ديمون» در نقش اصلي درباره مردي است که تصميم ميگيرد براي رسيدن به يک زندگي بهتر خود را کوچک کند.
در اين فلم بازيگران ديگري چون «کريستوف والتز»، «کريستين ويگ»، «لارا درن» و «جيسون سوديکيس» ايفاي نقش کردهاند.
پس از اين که فلمهاي «الکساندر پاين» در جشنوارههاي کن، تلوريد، تورنتو و ساندنس نمايش داشته، اين اولينبار است که يکي از آثار اين کارگردان آمريکايي در جشنواره ونيز به روي پرده ميرود و نمايش اين فلم در افتتاحيه اين جشنواره معتبر سينمايي ميتواند آغار خوبي براي فصل جوايز سينمايي باشد.
فلمهاي افتتاحيه جشنواره ونيز در چند سال اخير با موفقيت فراواني در فصل جوايز سينمايي همراه بودهاند و سال گذشته فلم «لالا لند» در افتتاحيه اين رويداد سينمايي به روي پرده رفت و در ادامه جوايز متعددي از ساير رويدادهاي سينمايي کسب کرد. فلمهاي «جاذبه» و «مرد پرنده» نيز دو فلم موفق افتتاحيه ونيز در چند سال اخير بودهاند.
فلم «کوچکسازي» قرار است از تاريخ 22 دسمبر توسط کمپاني پارامونت در سينماهاي آمريکا اکران شود.
امسال «آنت بنينگ»، بازيگر آمريکايي به عنوان اولين زن در 11 سال اخير در راس هيئت داوران بخش رقابتي جشنواره معتبر ونيز قرار گرفته است. هفتادوچهارمين جشنواره فلم ونيز از تاريخ 30 اگست تا 9 سپتمبر در ايتاليا برگزار ميشود.