صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۴ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

یک درام جنگی پرفروش‌ترین فلم جهان شد

 یک درام جنگی پرفروش‌ترین  فلم جهان شد

جديدترين ساخته «کريستوفر نولان» در اولين هفته اکران جهاني خود در صدر گيشه بينالملل و آمريکا قرار گرفت.
به نقل از اسکرين، درام جنگ جهاني دوم «دانکرک» در اولين هفته نمايش بينالمللي خود در 46 کشور جهان به روي پرده رفت و به فروش 55.4 ميليون دالر رسيد و در تمامي بازارهاي عمده از جمله انگليس، فرانسه، روسيه، اسپانيا، کورياي جنوبي و استراليا پرفروشترين فلم گيشه نام گرفت.
اين فلم بازار کشورهاي آسيايي را نيز تسخير کرد و در آنجا 18.6 ميليون دالر فروخت که 19 درصد بيشتر از فروش آغازين فلم «آغاز» ديگر ساخته «نولان» است. اما 34 کشوري که در منطقه اروپا، آفريقا و خاورميانه اکران فلم «دانکرک» را آغاز کردند نيز در مجموع 31.1 ميليون دالر فروختند و سهم 56 درصدي از فروش آغازين بينالمللي اين فلم را به خود اختصاص دادند.
«دانکرک» با آغاز اکران در سينماهاي انگليس به فروش 12.4 ميليون دالري دست يافت و پس از «شواليه تاريکي برميخيزد» و «شواليه تاريکي»، سومين فلم پروفروش از ساختههاي «نولان» در اکران آغازين نام گرفت.
اين فلم همچنين 10.3 ميليون دالر در کورياي جنوبي، 4.9 ميليون دالر در فرانسه، 4.7 ميليون دالر در استراليا و 2.7 ميليون دالر در روسيه به دست آورد.
«نولان» فلم «دونکرک» را بر اساس فلمنامه نوشتهي خودش و با فرمت آيمکس 65 ميليمتري مقابل دوربين برده است. در اين فلم چهرههاي مطرحي از جمله «تام هاردي»، بازيگر نامزد اسکار فلم «بازگشته» و «مارک رايلنس»، بازيگر برنده اسکار فلم «پل جاسوسها» ايفاي نقش کردهاند و داستان آن درباره عمليات نجات معجزهآساي نيروهاي انگليسي و متفقين از بندر «دانکرک» فرانسه در سال 1940 است. «دانکرک» با اکران آغازين در 3720 سالن سينمايي در آمريکا نيز به فروش 50.5 ميليون دالر رسيد تا مجموع فروش افتتاحيه اين فلم در سطح جهان به رقم 105.9 ميليون دالر برسد.
اکران آغازين اين فلم با تمجيد منتقدين همراه بوده است و از حالا ميتوان «دانکرک» را از شانسهاي اصل فصل جوايز سينمايي 2018-2017 دانست.
اما فلم «زن شگفتانگيز» با اضافه کردن 1.8 ميليون دالر از محل 56 کشور فروش بينالمللي خود را به بيش از 390 ميليون دالر رساند. فروش جهاني اين فلم ابرقهرماني نزديک به 780 ميليون دالر است.
انيميشن «من نفرتانگيز 3» نيز فروش جهاني خود را از مرز 700 ميليون دالر عبور داد. اين فلم در آخر هفته ميلادي که گذشت 47.5 ميليون دالر از محل63 کشور فروخت و جمع فروش خود در گيشه بينالملل را به 514 ميليون دالر رساند که با احتساب فروش 213 ميليون دالري در آمريکا، فروش جهاني اين انيميشن در حال حاضر 727 ميليون دالر است.
فلم «موميايي» نيز 321 ميليون دالر در گيشه بينالملل و 79 ميليون دالر در آمريکا فروخته است تا فروش جهاني خود را به رقم 392 ميليون دالر ارتقاء دهد.