صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۳ میزان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

نماینده سوئیس در اسکار 2018 معرفی شد

 نماینده سوئیس در اسکار 2018 معرفی شد

فلم «فرمان الهي» به عنوان نماينده سوئيس در شاخه بهترين فلم خارجي جوايز سينمايي اسکار انتخاب شد. به نقل از اسکرين، فلم «فرمان الهي» ساخته «پترا وُلپ» که امسال در جشنواره فلم ترايبکا موفق به کسب سه جايزه اصلي از جمله بهترين فلم شد، نماينده سينماي کشور سوئيس در نودمين دوره جوايز سينمايي اسکار خواهد بود.
داستان فلم که در سال 1981 در روستايي کوچک در سوئيس اتفاق ميافتد با بازي «ماري لونبرگر» درباره زني است که براي رسيدن به زنان به حق راي در اين منطقه تلاش ميکند.
اين فلم که در سينماهاي سوئيس اکران بسيار موفقي داشت، در مجموع بيش از 300 هزار تکت در اين کشور فروخته است و در جوايز ملي سينماي سوئيس نيز جوايز بهترين بازيگر زن و بايگر نقش مکمل زن را به دست آورد اما در شاخه بهترين فلم، رقابت را به انيميشن «زندگي من به عنوان يک کدو سبز» واگذار کرد.
آخرين مهلت معرفي فلم از سوي کشورها براي حضور در بخش بهترين فلم غيرانگليسي دوم اکتبر است و آکادمي اسکار پس از بررسي فلمهاي واجد شرايط براي رقابت در اين شاخه را معرفي ميکند.
در ابتدا 9 فلم به فهرست بلند راه خواهند يافت و در انتها پنج فلم به عنوان نامزدهاي نهايي بهترين فلم خارجي سال انتخاب ميشود.
تاکنون تنها کشور سوئيس نماينده خود را براي اسکار 2018 انتخاب کرده است.