صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲۲ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

دو حضور جهاني ديگر براي رفتن

دو حضور جهاني ديگر براي رفتن

فلم سينمايي «رفتن» ساخته برادران محمودي به طور همزمان در دو جشنواره بينالمللي در کشورهاي سويدن و استراليا حضور خواهد داشت.
طبق خبر رسيده، نهمين دوره فستيوال بينالمللي فلم هاي افغانستان در استکهلم سويدن در روزهاي آينده با حضور عوامل فلم «رفتن» برگزار خواهد شد. اين جشنواره در دوره هفتم هم فلم «چند متر مکعب عشق» به کارگرداني و تهيهکنندگي جمشيد و نويد محمودي را در بخش مسابقه به نمايش گذاشت.
دوره نهم اين رويداد هنري با حضور صديق برمک ـ  فلمساز شناختهشده افغانستاني برنده گلدن گلوب ـ برگزار خواهد شد و فلم «رفتن» هم در روزهاي 18و 19 سنبله دو نمايش خواهد داشت.
  اين فلم در همين ماه در ششمين فستيوال جهاني فلم پارسي در سيدني استراليا هم شرکت ميکند و به همراه هفت فلم ديگر از سينماي ايران با فلمهاي ديگر از سينماي جهان به رقابت خواهد پرداخت. «رفتن» در روزهاي 16 تا 19 سنبله دو نمايش در اين جشنواره خواهد داشت.
در يک سال گذشته فلم «رفتن» به کارگرداني نويد محمودي موفق به در يافت چند جايزه جهاني از جمله جايزه ويژه کارگرداني جشنواره بوسان، بهترين بازيگر زن براي فرشته حسيني از فستيوال بينالمللي فلم مراکش و جايزه بهترين فلم از فستيوال بينالمللي تريپولي شده است.
شرکت فرانسوي دريم لب به مديريت نسرين ميرشب امتياز پخش بينالملي فلم سينمايي «رفتن» به تهيه کنندگي جمشيد محمودي را برعهده دارد. «رفتن» قصه فرشته و نبي، قصه عشقي که در پيچ و تاب رسيدن و نرسيدن در غبار گم مي شود، قصه عشقي که از همه چيز غير از معشوق رنج ميبيند است. «رفتن» قصه درد است، درد خانه به دوشي و درد مهاجرت.
فلم «رفتن» محصول افغانستان است و به عنوان نماينده سينماي افغانستان براي بهترين فلم غيرانگليسي زبان به اسکار معرفي شده است.
رضا احمدي، فرشته حسيني، بهرنگ علوي، نازنين بياتي، مسعود ميرطاهري، سينا سهيلي محفوظ محمودي، افشين اخلاقي، بشير احمد و شمس لنگرودي بازيگران اين فلم هستند.
ديگر عوامل اين فلم عبارتند از: نويسنده: جمشيد محمودي بر اساس طرحي از نويد محمودي، مدير فلمبرداري: کوهيار کلاري، صدابردار: محمد رضا حبيبي، طراح صحنه و لباس: امير حسين باباييان، طراحي و ترکيب صدا: حسين قورچيان، مشاور تهيهکننده و توليد: ارشاد محمودي، موسيقي: سهند مهدي زاده، مدير توليد: عليرضا باقربيگي، دستيار و برنامه ريز: امير علييازي.