صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۴ دلو ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

فلم های برتر قرن 21

فلم های برتر قرن 21

سينماي هاليوود در قرن بيست و يکم فلمهاي شاخصي داشته که با ديدن آنها مي توانيد اوقات فراغت خود را بهتر بگذرانيد.
اگر ميخواهيد فلم تماشا کنيد و هنوز فلم جذاب و مناسبي پيدا نکرديد، ما در اينجا فلمهاي برتر قرن بيست و يکم را به شما معرفي ميکنيم.
فلمهاي برتر قرن بيست و يکم
شوالیه تاریکی
شواليه تاريکي فلم ابر قهرماني به کارگرداني کريستوفر نولان است. اين فلم به دنبال فلم «بتمن آغاز ميکند» توليد شده و بر اساس داستانهاي شخصيت بتمن  در کميکبوکهاي شرکت دي سي کاميکس  شکل گرفته است. از بازيگران فلم شواليه تاريکي ميتوان به کريستين بيل،مايکل کين،گري الدمن،مورگان فريمن،آرون اکهارت،مگي جيلنهال و هيت لجر اشاره کرد. در خلاصه داستان اين فلم چنين آمده است: «در گاتهام سيتي ، يک سال پس از ناپديد شدن داکتر جاناتان کرين معروف به مترسک، امنيت توسط بتمن دوباره به گاتهام بازگردانده شده. در يک روز در گاتهام تبهکاري به نام جوکر به همراه همدستانش به بانکي دستبرد ميزنند و....»
ارباب حلقهها: بازگشت پادشاه
پيتر جکسون در سال 2003 فلمي را در ژانر فانتزي توليد کرد که امروزه با عنوان «ارباب حلقهها: بازگشت پادشاه» شناخته ميشود. اين فلم بر اساس جلد سوم رماني با همين نام توليد شده و در مجموع توانست 11 جايزه اسکار را به خود اختصاص دهد.
فلم «ارباب حلقهها: بازگشت پادشاه» با فروش 1.1 ميليارد دالري خود ششمين فلم پر فروش تاريخ سينماي جهان تا سال 2003 به حساب ميآيد.
در خلاصه اين داستان ميخوانيم «انتها از برج آيزنگارد محافظت ميکنند و فرودو و سم که توسط گالوم  هدايت ميشوند در بيابان داگورلد (ميدان نبرد) هستند و اين در حالي است که حلقه از گردن فرودو آويزان است. او با سم راه کوه هلاکت را در پيش گرفته و سنگيني حاصل از مسئوليتي را که حلقه روي دوشش گذاشته است، احساس ميکند. آنها بايد به کوه هلاکت بروند چرا که حلقه در آنجا به وجود آمده و در آنجا هم بايد از بين برود که ناگهان با تاريکي هوا مواجه ميشوند و بايد از گالوم  که يکي ار حمل کنندههاي سابق حلقه بوده است و اکنون چهرهاش تغيير يافته کمک بگيرند.»
تلقین
تلقين عنوان فلمي به کارگرداني کريستوفر نولان است که به روايت زندگي دزد ماهري ميپردازد که با نفوذ به رؤياي کارمندان سازمانهاي جاسوسي و شرکتهاي تجاري و چندمليتي، اسرار ارزشمند مورد نياز آنها را استخراج کرده و به خريداران متقاضي عرضه ميکند.  اين فلم در ژانر علمي تخيلي  و دلهره آور توليد شده و با واکنش مثبت منتقدان روبهرو شده است. شايان ذکر است؛ بازيگراني چون لئوناردو دي کاپريو، الن پيج، جوزف گوردون-لويت، ماريون کوتيار، کن واتانابه، تام هاردي، ديليپ رائو،کيلين مورفي، تام برنگر و مايکل کين در فلم تلقين ايفاي نقش کردهاند.
شهر خدا
فلم شهر خدا به کارگرداني فرناندو ميرليس در سال 2002 توليد شده است.اين فلم که در ژانر گانگستري ساخته شده، روايتي از رشد جرم و جنايت در حاشيه شهر ريودوژانيرو در خلال سالهاي دهه 60تا 80 ميلادي بوده و خط روايتي آن سعي در تفهيم شعار هيولا گريزان را ميگيرد و آن که ميماند را ميبلعد، دارد. ميرليس با کارگرداني اين فلم توانست جايزه بهترين الهام دهنده جشنواره بين المللي فلم تورنتو در سال 2002 را کسب کند.
میان ستارهای
در آينده، زمين به علت آتشک محصولات کشاورزي رو به نابودي ميرود و هر روز محصولات بيشتري نابود ميشود. کوپر (متيو مک کانهي) خلبان سابق ناسا که حالا کشاورز شده به همراه پدر زن، پسر جوان و دختر 10 سالهاش در يک مزرعه زندگي ميکنند. اين داستان فلمي به کارگرداني کريستوفر نولان است که امروزه با عنوان ميانستارهاي شناخته ميشود. اين فلم در ژانر حماسي علمي-تخيلي توليد شده و موفق به دريافت جايزه بهترين جلوههاي ويژه هشتاد و هفتمين دوره جايزه اسکار شد.
طردشدگان
طردشدگان عنوان فلمي به کارگرداني مشترک اليور ناکاشه و اريک تولدانو است. اين فلم در ژانر کمدي و با اقتباس از يک داستان واقعي توليد شده است.
طردشدگان روايتگر داستان نويسنده ثروتمندي به نام فيليپ است که در اثر سقوط با چتر معلول مي شود و براي پرستاري از خود مردي به اسم دريس را استخدام ميکند.
جدامانده
فلم جدامانده به کارگرداني مارتين اسکورسيزي توليد شده است.اين فلم که در ژانر جنايي توليد شده موفق به اخذ 4جايزه از هفتاد و نهمين جشنواره اسکار شده است.
از بازيگران فلم جدامانده ميتوان به لئوناردو ديکاپريو، مت ديمون، جک نيکلسون، مارک والبرگ، مارتين شين و ويرا فارميگا اشاره کرد.
در خلاصه داستان اين فلم چنين آمده است: «يکي از مأموران اداره پوليس شهر بوستون به اسم بيلي کاستيگان از سوي دو تن از فرماندهانش يعني کاپيتان کوئينان و سرجوخه ديگنام مأموريت پيدا ميکند تا به صورت ناشناس در تشکيلات يک باند گانگستري بسيار مهم و خطرناک که رهبري آن برعهده فردي به اسم فرانک کاستلو است نفوذ نمايد تا خبرهاي آنجا را به اداره پوليس منتقل کند. از سوي ديگر يکي از افراد مهم و وفادار به کاستلو به اسم کالين ساليوان به عنوان يک پوليس به اداره پليس شهر ميپيوندد تا براي کاستلو خبرچيني کند.»
ویپلش
«اندرو نيمن نوازنده درام يک گروه موسيقي است که به اميد پذيرفته شدن نزد يکي از بهترين استادان موسيقي به نام ترنس فلچر به هنرستان شيفر که به عقيده خودش بهترين هنرستان موسيقي در آمريکا است ميرود تا بتواند به هدف خودش که تبديل شدن به نوازنده درام شماره يک گروه موسيقي شيفر است برسد. بعد از يک ملاقات سرد و نااميد کننده در کمال تعجب فلچر او را ميپذيرد و اين سرآغاز ماجراي استاد-شاگردي است که سراسر با شکنجه و تحقير و سختي و حس نااميدي پيوند خورده است»اين داستان فلمي به کارگرداني ديمين شزل بوده که امروزه با عنوان ويپلش شناخته ميشود.اين فلم در ژانر درام توليد شده است.
پرستیژ
پرستيژ عنوان فلمي به کارگرداني کريستوفر نولان بوده و در ژانر درام توليد شده است.اين فلم راوي زندگي شعبدهبازاني بوده که در اواخر قران19ميلادي در رقابت براي به دست آوردن شعبدههاي جديد دست به کارهايي ميزنند که نتايج غمانگيزي به بار ميآورد.
از بازيگران فلم پرستيژ ميتوان به هيو جکمن،کريستين بيل،مايکل کين،اسکارلت جوهانسون،ربکا هال،اندي سرکيس،ديويد بويي و کريستوفر نيم اشاره کرد.
زندگی دیگران
فلم زندگي ديگران اولين فلم بلند فلوريان هنکل فون دونرسمارک  و برنده جايزه اسکار بهترين فلم غير انگليسي زبان  سال 2006 است.
در خلاصه داستان اين فلم ميخوانيم:« گئرد وايسلر،بازجوي ارشد اشتازي ، پوليس امنيت جمهوري دمکراتيک آلمان و يکي از باورمندان به حکومت سوسياليستي آلمان شرقي است. او مأمور زير نظر گرفتن زندگي گئورگ دريمن يک کارگردان تئاتر ميشود که مقامات ارشد نيروي امنيتي، به توصيه وزير فرهنگ و هنر آلمان شرقي، در پي يافتن بهانهاي براي ايجاد محدوديت و خانهنشين کردنش هستند. آنها ماموريت يافتن مدرکي مبتني بر «ناهنجاري» گئورگ دريمن را به گئرد وايسلر، بازجوي ارشد پوليس امنيتي اشتازي محول ميکنند.»