صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۴ دلو ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

فلم منتخب کن نماینده فرانسه در اسکار شد

فلم منتخب کن نماینده فرانسه  در اسکار شد

فلم تحسین شده «۱۲۰ تپش در دقیقه» نماینده سینمای فرانسه در شاخه بهترین فلم خارجی اسکار ۲۰۱۸ شد.
به نقل از هالیوود ریپورتر، فلم «۱۲۰ تپش در دقیقه» ساخته «روبین کامپیلو» که در جشنواره کن رونمایی شد و در نهایت موفق به کسب جایزه بزرگ هیئت داوران این  رویداد سینمایی شد، به نمایندگی از سینمای فرانسه در شاخه بهترین فلم غیرانگلیسی جوایز سینمایی اسکار حضور مییابد.
کمیته انتخاب فلم اسکار سینمای فرانسه که شامل چهرههایی چون «تیری فرمائو»، دبیر جشنواره کن و «آلن ترزیان»، رئیس آکادمی فلم فرانسه میشود، فلم «۱۲۰ تپش در دقیقه» را در رقابت با دو فلم «باربارا» ساخته «متئو آمالریک» برنده جایزه بخش نوعی نگاه کن و «سهمناک» به کارگردانی «میشل آزاناویسوس» را به عنوان انتخاب نهایی خود برگزید.
داستان فلم «۱۲۰ تش در دقیقه» به اوایل دهه نود میلادی در پاریس بازمیگردد که گروهی از فعالان اجتماعی درتلاشاند تا درمانی برای یک بیماری کشنده ناشناخته پیدا کنند و درمییابند که تعدادی از آزمایشگاههای داروسازی داروی این بیماری را در اختیار دارند.
سینمای فرانسه تاکنون ۱۲ بار موفق به کسب جایزه اسکار خارجی شده است و پس از ایتالیا با ۱۴ جایزه، دومین کشور پرافتخار در عرصه اسکار خارجی است. فرانسویها تاکنون با ۳۹ نامزدی، بیشتر از هر کشوری به جمع نامزدهای نهایی این شاخه از جوایز اسکار راه یافتهاند.
سال گذشته فلم «او» به کارگردانی «پل ررهوفن» نماینده فرانسه در اسکار شد که نتوانست به جمع ۵ نامزد نهایی راه یابد، اما «ایزابل هوپر» موفق شد برای بازی در این فلم برای اولین بار نامزد اسکار شود. آخرینبار که فرانسه موفق به کسب اسکار خارجی شد به سال ۱۹۹۳ و فلم «هندو چین» به کارگردانی «رژیس وارنیه» و با بازی «کاترین دنوو» بازمیگردد.