صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۱ دلو ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

اکران فلم سینمایی لینا

 اکران فلم سینمایی لینا

فلم سینمایی «لینا» به عنوان محصولی مشترک از سینمای افغانستان، ایران و هالند، اکران خود را در افغانستان آغاز کرد. به نقل از مشاور رسانهای فلم سینمایی «لینا»، این فلم از ابتدای هفته، نمایش خود را در سینماهای افغانستان آغاز کرده است.
بازیگر اصلی «لینا» حسیبا ابراهیمی، بازیگر افغانی است که با «چند متر مکعب عشق» در سینمای ایران به شهرت رسید. همچنین همایون ارشادی که با فلم «بادبادکباز» به کارگردانی مارک فورستر شناخته میشود، در این فلم ایفای نقش کرده است. امیر آقایی نیز بازیگر جزو سه بازیگر اصلی «لینا» است.
در مراسم افتتاحیه «لینا» که در تالار افغانفلم شهر کابل به نمایش درآمد، انجنیر لطیف مدیر افغانفلم به خبرگزاریهای محلی گفته است: «لینا یک فلم بسیار احساسی و عاطفی است که درد مهاجرت را بیان میکند و حسیبا ابراهیمی هم توانست همین احساس را به مخاطب انتقال دهد».
وی خاطرنشان کرده است که «چیزی که زیاد به چشم میخورد، همانا هویت گمشدهی بازیگر فلم است که بالاخر موفق میشود و هویت خود را پیدا میکند و به کابل میآید. بازی درونگرای حسیبا، ببینده را وادار میکرد که این فلم را تا وقتی که پدرش را پیدا میکند، دنبال کند».
«لینا» نخستین تجربه کارگردانی فلم بلند رامین رسولی، کارگردان افغانی ساکن هالند است که تهیهکنندگی آن را سیاوش حقیقی برعهده داشته و سرمایهگذاری فلم بر عهده سیدمحمد احمدی و فردین رسولی است. «لینا» داستانی را با رویکرد اصلی دوستی میان ملت ایران و ملت افغانستان روایت میکند.
نقش اصلی این فلم را حسیبا ابراهیمی، بازیگر افغانی برعهده دارد و داستانی را درباره زندگی یک دختر افغان در خانوادهای ایرانی روایت میکند که هویت گمشده خود را میجوید.
بازیگران دیگر «لینا» عبارتند از: عطیه غبیشاوی، مژگان کامجو، شهاب شادابی و قاسم میرزا کریمی.