صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۴ دلو ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

هندی ها «نیوتن » را به اسکار فرستادند

هندی ها «نیوتن » را به اسکار فرستادند

سینمای هند فلم منتخب خود را برای حضور در بخش بهترین فلم خارجی جوایز سینمایی اسکار ۲۰۱۸ معرفی کرد. به نقل از «ایندیا اکسپرس»، فدراسیون فلم هند با صدور بیانیهای اعلام کرد که فلم «نیوتون» به کارگردانی «آمیت ماسورکار» به اتفاق آراء از میان ۲۶ فلم به عنوان نماینده رسمی این کشور در شاخه بهترین فلم غیرانگلیسی نودمین دورۀ جوایز سینمایی اسکار انتخاب شد.
این فلم با بازی «راجکونار رائو» در نقش اصلی تفسیری از جامعه معاصر و روایتگر داستان یک کارمند ایدهآلگرای دولتی است که در تلاش است جامعه را از بیتفاوتی، رخوت و فساد نجات دهد.
سینمای هند از سال ۱۹۵۷ میلادی تاکنون در رقابت اسکار خارجی حضور مییابد و توانسته سه بار در سالهای ۱۹۵۷، ۱۹۸۸ و ۲۰۰۱ به فهرست نامزدهای نهایی این شاخه راه پیدا کند.
تاکنون 68 کشور نمایندگان خود را به آکادمی اسکار معرفی کردهاند.
سال گذشته، در مجموع ۸۵ کشور در شاخه بهترین فلم غیرانگلیسی جوایز سینمایی اسکار رقابت کردند که در نهایت فلم «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی از ایران برندۀ اسکار خارجی شد.
آخرین مهلت معرفی فلم از سوی کشورها برای حضور در بخش بهترین فلم غیرانگلیسی دوم اکتبر است و آکادمی اسکار پس از بررسی، فلمهای واجد شرایط برای رقابت در این شاخه را معرفی میکند. ابتدا ۹ فلم به فهرست بلند راه خواهند یافت و در پایان پنج فلم بهعنوان نامزدهای نهایی بهترین فلم خارجی سال انتخاب میشوند. مراسم نودمین دورۀ جوایز سینمایی اسکار روز چهارم مارچ برگزار خواهد شد.