صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۹ سنبله ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

کـمدی چینی به دلت بد راه نده؛ رکورد جهانی زد

کـمدی چینی به دلت بد راه نده؛ رکورد جهانی زد

فلم چینی «به دلت بد راه نده» که در روزهای گذشته موفق به شکست فلم جدید جکی چان در گیشه چین شده بود با عبور از مرز 280 میلیون دالر، رکورد فروش داخلی فلمهای کمدی سراسر دنیا را به خود اختصاص داد. این محصول چینی به کارگردانی یانگ سونگ و چیو ژانگ تنها فلم کمدی دنیاست که توانسته با اکران در یک بازار مجزا به چنین فروش خیرهکنندهای دست یابد. تا پیش از این، کمدی «ملاقات با فاکرها» ساخته جوی روچ با 279 میلیون دالر فروش داخلی (در گیشه امریکا) رکورددار بود.
این کمدی 100 دقیقهای در حالی سومین هفته اکرانش را پشت سر میگذارد که بعد از 16 روز نمایش در سینماهای چین، کل فروش داخلی خود را به بیش از 280 میلیون دالر رسانده است. «به دلت بد راه نده» (Never Say Die ) در تعطیلات آخر هفته گذشته نزدیک به 40 میلیون دالر به فروش داخلیاش اضافه کرد و موفق به عبور از رکورد جهانی «ملاقات با فاکرها» با بازی بن استیلر و رابرت دنیرو شد. محصول یونیورسال در سال 2004 روی پرده رفت و با 279.3 میلیون دالر فروش داخلی به کار خود در سینماهای امریکای شمالی پایان داد.
«به دلت بد راه نده» همچنین موفق شده با عبور از فلم جدید جکی چان به نام «یوگای کونگ فو»، رکورد پرفروشترین کمدی گیشه چین را به خود اختصاص دهد. فلم جکی چان اوایل سال 2017 در سینماهای چین روی پرده رفت و بیش از 250 میلیون دالر فروش کرد.
این کمدی بزنبکوب با اقتباس از نمایشنامهای به همین نام مقابل دوربین رفته و روایتگر داستان یک بوکسور و روزنامهنگاری است که در اثر برقگرفتگی به طرزی اسرارآمیز بدنهایشان با یکدیگر عوض میشود. سونگ یانگ و ژانگ چیو همزمان کارگردانی نمایشنامه ماهوا فوانگه و همچنین اقتباس سینمایی آن را بر عهده داشتهاند.
در میان دیگر فلمهای روی پرده گیشه چین، تریلر تایلندی «نابغههای شر» (Bad Genius ) از جمعه اکران شد و با 17.1 میلیون دالر فروش افتتاحیه در رده دوم جدول پرفروشها قرار گرفت. این فلم داستان عدهای شاگرد لیسه ای را به تصویر میکشد که موفق به طراحی سیستمی برای تقلب در امتحانات میشوند.
درام هنرهای رزمی «تعقیب اژدها» (Chasing Dragon ) هم با 7.1 میلیون دالر فروش آخر هفته در رده سوم قرار گرفت. کل فروش داخلی این فلم بعد از سه هفته اکران در سینماهای چین به بیش از 76 میلیون دالر رسیده است. درام کمدی موزیکال «شهر راک» با هفت میلیون دالر فروش آخر هفته، چهارمین فلم پرفروش گیشه شد و فروش داخلیاش به 53.7 میلیون دالر رسید.
همچنین فلم اکشن «خارجی» محصول مشترک چین و امریکا که تازه از جمعه گذشته در سینماهای امریکا افتتاح شد، در سومین هفته اکرانش در گیشه چین به درآمدی برابر با 3.7 میلیون دالر دست یافت و کل فروش داخلیاش به نزدیک 77 میلیون دالر رسید.
فروش جهانی این فلم که با بازی جکی چان و پیرس برازنان مقابل دوربین رفته، تا امروز به بیش از 100 میلیون دالر رسیده است. برای محصولی که با بودجه 35 میلیون دالر تهیه و تولید شده، کسب چنین درآمدی در گیشه دنیا دستاوردی موفقیتآمیز برای تهیهکنندگانش به شمار میرود.