صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۹ سنبله ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

جایزه ویژه هیئت داوران جشنواره سوچی برای رفتن

 جایزه ویژه هیئت داوران جشنواره سوچی برای رفتن

فلم سینمایی «رفتن» جایزه ویژه هیئت داوران نوزدهمین جشنواره بزرگ بینالمللی سوچی روسیه را دریافت کرد.
مراسم اختتامیه نوزدهمین جشنواره جوانان و دانشجویان که زیر نظر فدارسیون جهانی جوانان دموکرات یونسکو امسال به میزبانی شهر سوچی روسیه برگزار شد، با حضور «ولادمیر پوتین» به کار خود پایان داد و در بخش سینمایی این فستیوال بزرگ فلم «رفتن»، جدیدترین ساخته برادران محمودی جایزه بزرگ هیئت داوران به همراه جایزه نقدی دو هزار دالری را کسب کرد.
فلم سینمایی «رفتن» به کارگردانی نوید محمودی و تهیهکنندگی جمشید محمودی که در کشورهای افغانستان و آمریکا نمایش عمومی داشته است، پس از عقد قرارداد در حال آماده شدن برای اکران در ترکیه و بلجیم است. این فلم در یک سال گذشته موفق به دریافت چند جایزه بزرگ جهانی از جمله جایزه ویژه کارگردانی جشنواره بوسان، بهترین بازیگر زن برای فرشته حسینی از جشنواره بینالمللی فلم مراکش، جایزه بهترین فلم از جشنواره تریپولی، جایزه بهترین فلم از فستیوال پارسی استرالیا و تندیس بهترین فلم از نهمین جشنواره فلمهای افغانستانی در استکهلم سویدن شده است.
شرکت فرانسوی «دریم لبز» به مدیریت نسرین میرشب امتیازپخش بینالمللی فلم سینمایی «رفتن» را بر عهده دارد.
«رفتن» قصه فرشته و نبی قصهی عشقی که در پیچ و تاب رسیدن و نرسیدن در غبار گم میشود، قصهی عشقی که از همهچیز غیر از معشوق رنج میبیند، رفتن قصه درد است درد خانه به دوشی درد مهاجرت. در فلم «رفتن» که محصول افغانستان است رضا احمدی، فرشته حسینی، بهرنگ علوی، نازنین بیاتی، مسعود میرطاهری، سینا سهیلی، محفوظ محمودی، افشین اخلاقی، بشیر احمد و شمس لنگرودی ایفای نقش کردهاند.