صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۲۹ اسد ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

برنده نخل طلا پیشتـاز جوایز فلم اروپـا شد

برنده نخل طلا  پیشتـاز جوایز فلم اروپـا شد

فلمهای برگزیده جشنوارههای کن و برلین بیشترین تعداد نامزدی را در جوایز فلم اروپا ۲۰۱۷ کسب کردند.
به نقل از هالیوود ریپورتر، فلم سوئدی «میدان» به کارگردانی «روبن اوستلوند» که نگاهی هجوآمیز به دنیای هنر دارد و در جشنواره فلم کن امسال جایزه نخل طلای بهترین فلم را از آن خود کرد، با نامزدی در پنج شاخه بهترین فلم، بهترین کمدی، کارگردانی، فلمنامه و بهترین بازیگر مرد، پیشتاز سیاُمین دوره جوایز فلم اروپا نام گرفت.
اما فلم هنگری «در جسم و روح» ساخته «ایلدیکو اِنیادی» برنده خرس طلای بهترین فلم جشنواره فلم برلین که روایتگری داستان «یک عاشقانه تاریک» است نیز در چهار شاخه از جوایز فلم اروپا از جمله بهترین فلم نامزد کسب جایزه شده است.
دیگر نامزدهای شاخه بهترین فلم این جوایز سینمایی شامل درام روسی «بیعشق» ساخته «آندری زویاگینتسف»، درام خانوادگی و سورئال «کشتن آهوی مقدس» به کارگردانی «یورگن لانتیموس» هر کدم با نامزی در ۳ بخش و «۲۰ تپش در ثانیه» ساخته «روبن کامپیلو» برنده جایزه بزرگ هیئت داوران جشنواره کن و درام «روی دیگر امید» ساخته «آکی کوریسماکی» با موضوع بحران مهاجرت هر کدام با ۲ نامزدی میشود.
«ژولیت بینوش» و «ایزابل هوپر» دو ستاره سینمای فرانسه به ترتیب برای بازی در فلمهای «طلوع خورشید به دورن» و «پایان خوش» در بخش بهترین بازیگر زن نامزد کسب جوایز فلم اروپا شدند و با «پائولا بیر» (فرانتز) از آلمان، «فلورنس پو» (لیدی مکبث) و «الکساندر بوربلی» (در جسم و روح) رقابت خواهند کرد.
در شاخه بهترین بازیگر مرد نیز علاوه بر «کلاس بَنگ» برای فلم «دایره» چهرههای دیگری شامل «کالین فارل» (کشتن آهوی مقدس)، «پرز بیسکایارت» (۱۲۰ تپش در دقیقه)، «ژان لوئی ترینتیگنانت» (پایان خوش) و «جف هِیدر» بازیگر اتریشی برای فلم کمدی «خداخافظی با اروپا» رقابت میکند.
«شیر خونی» ساخته «هوبرت شارول»، «بیخدا» به کارگردانی «رالیتزا پتروا»، «لیدی مکبث» از «ویلیام اولدروید»، «تابستان ۱۹۹۳» به کارگردانی «کارلا سیمون» و «ارمیتیس» از «رونی تراکر» نیز نامزد جایزه دیسکاوری (انجمن بینالمللی منتقدین فلم-فیپرشی) در جوایز فلم اروپا هستند. مراسم اعطای جوایز سیاُمین دوره فلم اروپا روز ۹ دسمبر در شهر برلین آلمان برگزار میشود.