صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۴ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

فروش افتتاحیه کمتر از انتظار «لیگ عدالت» در گیشه امریکا

 فروش افتتاحیه کمتر از انتظار «لیگ عدالت»  در گیشه امریکا

فلم ابرقهرمانی «لیگ عدالت» (Justice League ) محصول جدید استودیو دی سی و برادران وارنر که از جمعه گذشته در بیش از چهار هزار سالن سینمای امریکای شمالی روی پرده رفته، با استقبال نه چندان گرم سینماروها روبرو شده است. با توجه به آمار فروش چند روز گذشته، احتمالا فلم جدید بتمن تا پایان دیروز به فروشی برابر با 94 میلیون دالر دست یافت که با در نظر گرفتن پیشبینیهای اولیه نتیجهای ناامید کننده برای زک اسنایدر و ستارههای فلم جدیدش از جمله گل گدوت، بن افلک و هنری کویل به شمار میرود.
به نوشته ورایتی، این میزان فروش افتتاحیه نزدیک به 15 درصد کمتر از پیشبینی امیدوارانه کارشناسان است که تصور میکردند فلم جدید «بتمن علیه سوپرمن» در سه روز نخست اکرانش دستکم 110 میلیون دالر میفروشد. این فلم دو ساعته که با بودجه 300 میلیون دالر تولید شده، با هدف تکرار موفقیت محصولات مشترک سینمایی دو استودیو دیزنی و مارول روانه بازار شده است. با توجه به فروش نه چندان جالب «لیگ عدالت» در گیشه امریکا، حالا وارنرها با موقعیتی مخاطرهآمیز برای بازگشت سرمایهشان روبهرو هستند.
گل گدوت ستاره فلم موفق «زن شگفتانگیز» به همراه بن افلک در نقش بتمن و هنری کویل در نقش سوپرمن در «لیگ عدالت» ایفای نقش کردهاند. زک اسنایدر سازنده «بتمن علیه سوپرمن: طلوع عدالت» این فلم جدید را بر اساس فلمنامه مشترک کریس تریو و جاس ویدن کارگردانی کرده است.
جیسن موموآ هم در نقش آکوامن حاضر شده و ازرا میلر دوباره در نقش فلش مقابل دوربین رفته است. امی آدامز، امبر هرد، جرمی آیرنز، جی کی سیمونز و ویلم دافو هم از دیگر بازیگران این فلم پرستاره هستند. اسنایدر از اپریل 2016 فلمبرداری «لیگ عدالت» را آغاز کرد اما به دنبال حادثه تراژیک خودکشی دخترش در ماه مارچ، جاس ویدن کارگردان دو قسمت از فلمهای «انتقامجویان» محصول مشترک دیزنی-مارول برای ادامه وظایف کارگردانی به کمک اسنایدر رفت و جایگزین او شد.
فروش روز جمعه «لیگ عدالت» در گیشه امریکا نزدیک به 39 میلیون دالر اعلام شده و فروش خارجی آن در همان روز نخست به بیش از 70 میلیون دالر رسیده است. به این ترتیب، این فلم در نخستین روز اکرانش برابر با 109.5 میلیون دالر در گیشه دنیا درآمد کسب کرده است. «لیگ عدالت» تا اینجا در «راتن تومیتوز» سایت نظرسنجی منتقدان، به 40 درصد امتیاز دست یافته و در «سینمااسکور» که به نظرسنجی مخاطبان اختصاص دارد امتیاز ب مثبت دریافت کرده است.
احتمال میرود فلم جدید جولیا رابرتس با عنوان «اعجاز» (Wonder ) که همزمان با «لیگ عدالت» توسط استودیو لاینزگیت در بیش از سه هزار سالن سینما اکران شده است، با 27 میلیون دالر فروش افتتاحیه رتبه دوم جدول پرفروشهای گیشه آخر هفته امریکا را به خود اختصاص دهد. استیون چباسکی این فلم را کارگردانی کرده و جیکوب ترمبلی بازیگر کودک فلم تحسینشده «اتاق» نیز در نقش فرزند رابرتس و اوون ویلسن در این فلم ظاهر شده است. داستان فلم با محوریت پسر بچه کلاس پنجمی پیش میرود که دچار عقبافتادگی ظاهری است. فروش روز جمعه «اعجاز» از مرز 9 میلیون دالر عبور کرد. امتیاز فلم در سایت راتن تومیتوز به 83 درصد رسیده و در سینمااسکور هم امتیاز آ مثبت را دریافت کرده است.
به جز دو فلم یاد شده، جدول ده فلم پرفروش گیشه در قبضه محصولاتی خواهد بود که در هفتههای گذشته روی پرده رفتهاند.