صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۲۶ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

بازگشت قدرتمند جولیا رابرتس به پرده سینما

بازگشت قدرتمند جولیا رابرتس  به پرده سینما

جولیا رابرتس با فلم «اعجوبه» بازگشتی قدرتمند به پرده سینما داشت اما رقابت برای صدرنشینی در گیشه را به فلم ابرقهرمانی «لیگ عدالت» واگذار کرد.
در هفتهای که فلم «اعجوبه» (Wonder ) با بازی جولیا رابرتس و جیکوب ترمبلی بیسر و صدا در افتتاحیه خوش درخشید، فلم پرهزینه «لیگ عدالت» علیرغم فروش 96 میلیون دالری در افتتاحیه نتوانست انتظارات سرمایهگذاران فلم را برآورده کند.
فروش «لیگ عدالت» در سه روز نخست نمایش در آمریکا به 96 میلیون دالر رسید و در همین زمان در کشورهای دیگر 185 میلیون و 500 هزار دالر فروش داشت.
به این ترتیب فروش جهانی «لیگ عدالت» تنها در سه روز به 281 میلیون دالر رسید؛ اما این رقم برای تهیهکنندگان فلم راضی کننده نبود. آنها انتظار داشتند که فلم همانند پیش بینیها در افتتاحیه بیش از 320 میلیون دالر فروش داشته باشد.
این بار هم دلیل اصلی فروش پایینتر از انتظار فلم ابرقهرمانی «لیگ عدالت» انتشار نقدهای منفی پیش از اکران فلم بود. در حالی که فلم «ثور: راگناروک» در نقطه مقابل و به لطف نقدهای مثبت در افتتاحیه بیش از 122 میلیون دالر فروش داشت. البته باید در نظر داشت که برای نخستین بار در تاریخ سینمای دو فلم پرهزینه ابرقهرمانی همزمان روی پرده سینما رفتهاند و این خود روی فروش فلمی که دیرتر اکران شده، تاثیر منفی گذاشته است.
در فلم «لیگ عدالت» بن افلک در نقش بتمن، هنری کویل در نقش سوپرمن و گال گدوت در نقش زن شگفتانگیز بازی کردهاند. جیکی سیمونز، ایمی آدامز، ویلم دفو و امبر هرد دیگر بازیگران این اثر سینمایی هستند. یکی از دلایل نگرانی تهیهکنندگان فلم هزینه تولید بسیار زیاد آن است. این فلم که با بودجه 250 تا 300 میلیون دالر ساخته شده است برای جلوگیری از زیان نیاز به فروش بسیار زیادی دارد.
در هیاهوی اکران فلم ابرقهرمانی «لیگ عدالت» یک فلم بدون سروصدا در گیشه درخشید. «اعجوبه» به کارگردانی استفن شباسکی که با بودجه اندک 20 میلیون دالر ساخته شده است، در سه روز نخست نمایش بیش از 27 میلیون دالر فروش داشت. این فلم اقتباسی سینمایی از رمان تحسین شده آر.جی پالاسیو است و در آن داستان پسر نوجوانی روایت میشود که با صورتش در اثر یک بیماری شکلی غیرطبیعی پیدا کرده است. قهرمان داستان برای نخستین بار به مکتبی عادی میرود و با ماجراهای بسیاری روبهرو میشود.
جیکوب ترمبلی بازیگر نوجوانی که بازی در فلم «اتاق» را در کارنامه دارد در این فلم کنار جولیا رابرتس نقشآفرینی کرده است. «اعجوبه» پس از «لیگ عدالت» دومین اثر پرفروش سینمای آمریکا در هفته گذشته بود.
سومین فلم پرفروش هفته «ثور: راگناروک» با بازی کیت بلانشت بود. این فلم در سومین هفته اکران 21 میلیون و 800 هزار دالر فروش داشت. فروش جهانی «ثور: راگناروک» اکنون از مرز 738 میلیون دالر عبور کرده است.
در این میان کمدی «خانه بابا» با بازی مل گیبسون و مارک والبرگ با فروش 14 میلیون و 800 هزار دالری در رده چهارم پرفروشها ایستاد. این فلم پس از ده روز اکران به فروش 50 میلیون دالری دست یافته است.
هفته گذشته فلم جنایی «قتل در قطار سریعالسیر شرق» با افت فروش چشمگیری نسبت به هفته نخست روبهرو شد. این فلم در دومین هفته اکران با 13 میلیون و 800 هزار دالر فروش، پنجمین اثر پرفروش هفته بود. فروش فلم پس از دو هفته در آمریکا به بیش از 51 میلیون دالر رسیده است.
«ستاره» انیمیشن تازهای با درونمایه مذهبی است که هفته پیش با فروش 10 میلیون دالری در جمع پرفروشها قرار گرفت. در این فلم با صداپیشگی استیون یوئن، جینا رودریگز و اپرا وینفری داستان را در دیدگاه حیوانات روایت میشود.
یکی از رویدادهای قابل توجه اکران سینمای آمریکا در هفته گذشته، فروش بسیار خوب دو فلم در تعداد محدودی سینما بود. در حالی که فلمهای پرهزینه اغلب با در اختیار داشتن بیش از هزار سالن سینما فروش چشمگیری نداشتند فلم «لیدی برد» با در اختیار داشتن 238 سینما به فروش چشمگیر 2 میلیون و 500 هزار دالری دست یافت و فلم «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری» با در اختیار داشتن تنها 53 سالن سینما بیش از یک میلیون دالر فروش داشت.