صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۳ دلو ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

جایزه دستاورد سینمایی برای بازیگر نقش «چرچیل»

جایزه دستاورد سینمایی برای بازیگر نقش «چرچیل»

«گری اولدمن» شانس اصلی شاخه بازیگر مرد جوایز اسکار امسال، جایزه یک عمر دستاورد هنری جشنواره فلم «پالم اسپرینگز» را دریافت میکند.
به نقل از اسکرین، این بازیگر ۵۹ ساله انگلیسی که اخیرا در فلم «تاریکترین ساعت» در نقش«وینستون چرچیل» نخست وزیر اسبق بریتانیا بازی کرده و یکی از شانسهای اصلی شاخه بهترین بازیگر مرد نودمین دوره جوایز سینمایی اسکار محسوب میشود، جایزه دستاورد سینمایی «نخل صحرا» را از بیستونهمین جشنواره فلم پالم اسپرینگز آمریکا دریافت میکند.
«اولدمن» که پیش از این و در سال ۲۰۱۲ جایزه ستاره بینالمللی جشنواره فلم پالم اسپرینگز را کسب کرده، جایزه یک عمر دستاورد سینمایی این جشنواره را طی مراسمی در روز دوم جنوری ۲۰۱۸ دریافت میکند.
از دریافتکنندگان پیشین جایزه دستاورد سینمایی «نخل صحرا» جشنواره پالم اسپرینگز میتوان به چهرههای مطرحی چون «دنیل دیلوئیس»، «کالین فرث»، «متئو مککانوی»، «شین پن»، «برد پیت»، «جف بریجز»، «کیسی افلک» و «اِدی ردماین» اشاره کرد.
«دی لوئیس»، «مککانوی، «بریجز»، «پن»، «افلک» و «ردماین» از بازیگرانی هستند که پس از دریافت این جایزه و در همان سال موفق به کسب جایزه اسکار بازیگری شدند.
«گری اولدمن» سابقه بازی در مجموعه فلمهای «هری پاتر»، فلمهای «بتمن» ساخته «کریستوفر نولان»، «دراکولا»، «بتهوون»، «طلوع سیاره میمونها»، «مرد آهنی»، «هانیبال» و... را در کارنامه سینمایی دارد و یک بار در سال ۲۰۱۱ برای بازی در فلم «بندزن خیاط سرباز جاسوس» ساخته «توماس آلفردسون» در بخش بهترین بازیگر نقش اول مرد نامزد جایزه اسکار شده است.
بیستونهمین جشنواره فلم پالم اسپرینگز از تاریخ ۴ تا ۱۵ جنوری در آمریکا برگزار میشود.