صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲۲ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

پیش‌بینی فروش افتتاحیه «جنگ ستارگان 8» بیش از 200 میلیون دالر

پیش‌بینی فروش افتتاحیه «جنگ ستارگان 8» بیش از 200 میلیون دالر

هنوز سه هفته تا آغاز اکران جدیدترین محصول استودیو دیزنی و لوکاس فلم زمان باقی مانده تا بتوانند برای رساندن فروش تجاری «جنگ ستارگان 8» به بالاترین رقم ممکن، آخرین قدمهای سرنوشتسازشان را هم بردارند. «جنگ ستارگان: آخرین جدای» از 15 دسمبر در سینماهای امریکا اکران میشود و به نوشته هالیوود ریپورتر، پیشبینیهای اولیه حاکی از آن است که فروش افتتاحیه این فلم در گیشه امریکا از مرز 200 میلیون دالر عبور کند.
دسمبر 2015، بخش هفتم این مجموعه علمی-تخیلی با عنوان «نیرو برمیخیزد» روی پرده رفت تا بعد از غیبتی طولانی بار دیگر هواداران پر و پا قرص جرج لوکاس را به سمت سالنهای سینما سرازیر کند. استقبال به قدری چشمگیر بود که ساخته جی.جی. آبرامز فقط در سه روز نخست اکرانش در امریکای شمالی بیش از 248 میلیون دالر فروش کرد. استقبال از محصولات دیزنی و لوکاس فلم و جهان جنگ ستارگان در دسمبر 2016 با افتتاحیه 155 میلیون دالری «یک نفر سرکش: داستانی از جنگ ستارگان» ادامه یافت.
به این ترتیب، بعد از «نیرو برمیخیزد» فلمهای «دنیای ژوراسیک» (208.8 میلیون دالر) و «انتقامجویان» (207.4 میلیون دالر) دو عضو دیگر باشگاه 200 میلیون دالریها را تشکیل میدهند.
استودیو دیزنی و لوکاس فلم هیچوقت در مورد پیشبینیها و گمانهزنیها رسما اظهارنظر نمیکنند اما افراد نزدیک به پروژه عقیده دارند فروش افتتاحیه «آخرین جدای» از افتتاحیه 174 میلیون دالری «دیو و دلبر» پیشی خواهد گرفت و پرفروشترین افتتاحیه فلم سال را رقم خواهد زد.
«آخرین جدای» به کارگردانی رایان جانسن و با بازی دیزی ریدلی، کری فیشر، آدام درایور، جان بویگا، اسکار آیزاک و لوپیتا نیونگ او مقابل دوربین رفته است.