صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۳ دلو ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

فروش طلایی انیمیشن «کوکو» در جمعه سیاه گیشه امریکا

فروش طلایی انیمیشن «کوکو» در جمعه سیاه گیشه امریکا

انیمیشن فانتزی موزیکال «کوکو» (Coco ) جدیدترین محصول مشترک استودیو پیکسار و دیزنی در سومین روز اکرانش (جمعه) در گیشه امریکا بیش از 18 میلیون دالر فروخت و «لیگ عدالت» را پشت سر گذاشت.
این انیمیشن 109 دقیقهای به کارگردانی لی آنکریچ از چهارشنبه گذشته در بیش از 3900 سالن سینمای امریکای شمالی و بعضی نقاط دنیا روی پرده رفته و طی سه روز گذشته بیش از 40 میلیون دالر در امریکای شمالی فروش کرده است. این در حالی است که فلم جدید بتمن و سوپرمن به رغم نمایش در بیش از چهار هزار سالن سینما فقط 35.5 میلیون دالر در دومین هفته اکرانش فروخته است.
به نوشته ورایتی، پیشبینیها حاکی از آن است که که فروش «کوکو» در پایان تعطیلات پنج روز عید شکرگزاری (از چهارشنبه تا یکشنبه) به بیش از 71 میلیون دالر برسد و با 12 میلیون دالر اختلاف، از «لیگ عدالت» سبقت بگیرد و پرفروشترین فلم گیشه آخر هفته امریکا شود.
«کوکو» جدیدترین ساخته آنکریچ کارگردان انیمیشن «داستان اسباب بازی 3» توسط استودیو انیمیشنسازی پیکسار تهیه و تولید شده و پخش آن بر عهده استودیو دیزنی است. این انیمیشن ماجراجویانه فانتزی موزیکال در سایت «سینما اسکور» که به نظرسنجی مخاطبان اختصاص دارد امتیاز آ مثبت دریافت کرده است.
اما موفقیت «کوکو» و سازندگانش به همینجا ختم نمیشود؛ بعد از دو محصول دیگر دیزنی شامل «منجمد» (Frozen ) با 93 میلیون دالر فروش افتتاحیه در سال 2013 و انیمیشن «موانا» (Monana ) با 82 میلیون دالر فروش افتتاحیه در سال 2017، این انیمیشن جدید رکورد پرفروشترین افتتاحیه تعطیلات عید شکرگزاری در تاریخ سینما را به نام خودش ثبت کرد.
ایده ساخت این انیمیشن با الهام از تعطیلات روز مردگان که در فرهنگ مکزیک از قدمتی تاریخی برخوردار است نخستینبار به ذهن خود آنکریچ خطور کرد. محوریت داستان بر پسری 12 ساله متمرکز است که رویای تبدیل شدن به موسیقیدانی بزرگ را در سر میپروراند و برای کشف پیشینه خانوادگیاش راهی سفری ماجراجویانه به سرزمین مردگان میشود.
اگرچه رقم دقیق بودجه ساخت این انیمیشن هنوز اعلام نشده است، اما محصولات مشترک پیکسار و دیزنی عموما با بودجهای در حدود 175میلیون دالر تا 200 میلیون دالر تهیه و تولید میشوند.
«لیگ عدالت» پنجمین محصول ابرقهرمانی پروژه «جهان سینمایی دی سی» هشتمین روز اکرانش را با مجموع 147.3 میلیون دالر فروش داخلی به پایان برد. این فلم ابرقهرمانی که جدیدترین ساخته زک اسنایدر کارگردان «بتمن علیه سوپرمن» شمرده میشود و الهام گرفته از فلمهای «انتقامجویان» مارول است در سایت نظرسنجی مخاطبان امتیاز ب مثبت دریافت کرده است. 
در میان اکرانهای محدود گیشه نیز میتوان به فلم مهم «سیاهترین ساعت» با بازی گری اولدمن در نقش وینستون چرچیل نخست وزیر سابق بریتانیا اشاره کرد. این درام تاریخی زندگینامهای که روایتش در دوران جنگ جهانی دوم رخ میدهد در پنج روز گذشته در چهار سالن سینما اکران شده و با 245 هزار دالر فروش افتتاحیه سازندگانش را به ادامه موفقیت در گیشه امیدوار ساخته است. این فلم همچنین واکنش مثبت منتقدان را به دنبال داشته است.