صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲۲ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

برگزیدگان جشنواره شب‌های سیاه تالین معرفی شدند

برگزیدگان جشنواره شب‌های سیاه تالین معرفی شدند

فلم «تصادف شبانه» (Night Accident ) ساخته تمیربک بیرنازاروف جایزه بزرگ بیست و یکمین جشنواره فلم شب های سیاه تالین را با خود به خانه برد. این رویداد سینمایی که در پایتخت استونی برگزار میشود دیشب با معرفی برگزیدگانش به کار خود پایان داد. جو هیونگ لی فلمساز کوریای فلم «بیل مکانیکی» (Excavator ) هم موفق به دریافت جایزه بهترین کارگردان شد.
به نوشته هالیوود ریپورتر، فلم نخست روایتگر داستان مردی سالخورده است که نقشه قتل کسی را که باعث از هم پاشیدن خانوادهاش شده، میکشد. اما هنگامی که برای عملی کردن نقشهاش راهی میشود در جاده با دختری جوان تصادف میکند و این اتفاق مسیر زندگیاش را تغییر میدهد.
ساخته جو هیونگ لی نیز داستان یک چترباز سابق ارتش را روایت میکند که حالا به عنوان راننده بیل مکانیکی مشغول به کار است و خاطرات هولناک گذشتهاش را سرکوب میکند.
اریک پولوما و ایوار تیم برای کار مشترکشان در فلم «آدمکش / باکره / سایه» موفق به دریافت جایزه بهترین فلمبرداری شدند. این فلم به کارگردانی سولف کیدوس محصول مشترک استونی و لیتوانی شمرده میشود.
باریس بیکاکی و پلین اسمر مشترکا جایزه بهترین فلمنامه را برای محصول مشترک ترکیه/ فرانسه/ هالند و آلمان از آن خود کردند. این فلم تحت عنوان «یه چیز به درد بخور» (Something Useful ) توسط خود اسمر کارگردانی شده است.
باربارا آئور برای ایفای نقش در فلم سوییسی آلمانی «خلاء» (Vacuum ) جایزه بهترین بازیگر زن را به خود اختصاص داد. ریز ایفنز بازیگر فلم امریکایی «سلطه» (Dominion ) نیز با دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره تالین تقدیر شد. این فلم را استیون برنستین کارگردانی کرده است. همچنین فلم «انواع مختلف باران» به کارگردانی ایزابل پرال موفق به دریافت جایزه بهترین فلم اول شد.