صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲۲ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ادامه درخشش جولیا رابرتس و «اعجوبه» استقبال از داستان بدترین فلم تاریخ

 ادامه درخشش جولیا رابرتس و «اعجوبه»  استقبال از داستان بدترین فلم تاریخ

داستانی درباره عید مشهور مردگان در مکزیک با انیمیشن «کوکو» بر پرده سینمای آمریکا یکهتازی میکند، در حالی که فلمی درباره بدترین فلم تاریخ در اکران محدود میدرخشد.
انیمیشن «کو کو» یکی دیگر از محصولات درخشان همکاری دیزنی و استودیو پیکسار است. این انیمیشن در دومین هفته اکران با فروش ۲۶ میلیون و ۱۰۰ هزار دالری به حکمرانی ۱۰ روزه خود بر گیشه سینمای آمریکا ادامه داد و با فروش ۱۰۸ میلیون و ۷۰۰ هزار دالری در این ۱۰ روز گیشه را رونق بخشید.
«کوکو یکهتاز گیشه بینالملل هم بود و با فروش ۶۹ میلیون دالری با اختلاف رقبا را پشت سر گذاشت. این اثر با داستان تازهاش تا کنون ۲۸۰ میلیون دالر در سراسر جهان به دست آورده است. همانند همیشه چین پس از آمریکای شمالی بخش اصلی فروش «کوکو» را به خود اختصاص داده است.
اکنون چند فلم ابرقهرمانی در آمریکای شمالی همزمان در حال اکران است. یکی از این آثار ابرقهرمانی در حال اکران «لیگ عدالت» است که هفته پیش در آمریکا دومین اثر پرفروش بود. «لیگ عدالت» با حضور جمعی از شخصیتهای مشهور دنیای داستانهای کمیک در سه روز پایانی هفته بیش از ۱۶ میلیون دالر فروش داشت. مجموع فروش این فلم در جهان از مرز ۵۶۷ میلیون دالر گذشته است. با این آمار به نظر میرسد که «لیگ عدالت» شانس زیادی برای رسیدن فروش «ثور: راگناروک» ندارد. 
در حضور فلمهای پرهزینهای چون «لیگ عدالت» شگفتیساز واقعی فلم «اعجوبه» با بازی جولیا رابرتس و جیکوب ترمبلی بود. این فلم با داستانی انگیزشی درباره کودکی متفاوت و دشواریهای پیش روی او در مکتب با بودجهای اندک ساخته شد اما اینجای کار بیش از ۸۸ میلیون دالر به دست آورده است.
دیزنی به غیر از «کوکو» برگ برنده دیگری هم در گیشه داشت. «ثور: راگناروک» محصول ابرقهرمانی دیزنی که تا کنون در جهان به فروش بالاتر از ۸۰۰ میلیون دالر دست پیدا کرده است چهارمین فلم پرفروش سینمای آمریکا بود. «ثور» هفته گذشته به فروش ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار دالری دست پیدا کرد.
در این میان فلم «خانه بابا ۲» فهرست پنج فلم پرفروش سینمای آمریکا را تکمیل کرد. این فلم با فروش ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار دالری در سه روز پایانی هفته مجموع فروش خود را به ۸۲ میلیون و ۸۰۰ هزار دالر رساند.
با درخشش انیمیشن «کوکو» و حضور چند اثر پربیننده مانند «ثور»، «لیگ عدالت و «اعجوبه» فروش هفتگی سینمای آمریکای شمالی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته حداقل ۹ درصد افزایش پیدا کرد.
هفته گذشته زمان درخشش مدعیان اسکار بود. دو فلم «لیدی برد» و «سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری» هر دو با افزایش تعداد سینماهای محل اکران به ۱۰۰۰ سینما، ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار دالر فروش داشتند و در جایگاه هفتم جدول پرفروشها قرار گرفتند.
«هنرمند فاجعه» اثر تحسین شده جیمز فرانکو نیز هفته گذشته در ۱۹ سینما اکران شد. این فلم در این تعداد محدود سینما بیش از ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار دالر فروش داشت و میانگین فروش ۶۴ هزار دالر در هر سالن سینما را به نام خود ثبت کرد. «هنرمند فاجعه» از معدود آثار سینمایی است که پس از اکران در بیش از ۱۰ سینما به این میانگین فروش دست پیدا میکند.
در «هنرمند فاجعه» داستانی واقعی درباره تامی وایزو روایت میشود. تامی وایزو فلمسازی است که سال ۲۰۰۳ فلمی با عنوان «اتاق» ساخت که در نظر بسیاری بدترین فلم تاریخ سینما است. فلم «اتاق» به زحمت در گیشه به فروشی برابر با ۱۲۰۰ دالر دست پیدا کرد و از آن پس در فرهنگ عامه به مثالی از بد و فاجعه بودن تبدیل شد.
جیمز فرانکو کارگردان و بازیگر نقش اصلی فلم «هنرمند فاجعه » است. دیوید فرانکو، ست روگن، آلیسون بری و جکی ویور دیگر بازیگران این اثر سینمایی هستند.
در نقطه مقابل فلم «هنرمند فاجعه»، فلم «واندر ویل» به کارگردانی وودی آلن نیز روی پرده پنج سینما اکران شد و به میانگین فروش ۲۸ هزار دالر در هر سینما دست پیدا کرد. اگر این فلم را با ساخته قبلی آلن، «کافه سوسایتی» مقایسه کنیم اذعان میکنیم که «واندر ویل» عملکرد ناموفقی دارد. «کافه سوسایتی» در اکران محدود به میانگین فروش ۷۱ هزار دالر در هر سینما دست پیدا کرد. جاستین تیمبرلیک و کیت وینسلت بازیگران نقشهای اصلی «واندر ویل» هستند.