صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲ حوت ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

جایزه افتخاری گلدن گلوب برای «اوپرا وینفری»

جایزه افتخاری گلدن گلوب برای «اوپرا وینفری»

«اوپرا وینفری» مجری، بازیگر و تهیهکننده آمریکایی به عنوان دریافتکننده جایزه دستاورد سینمایی «سسیل بی.دمیل» از جوایز سینمایی گلدن گلوب انتخاب شد.  به نقل از هالیوود ریپورتر، انجمن مطبوعات خارجی هالیوود اعلام کرد روز ۷ جنوری از «اوپرا وینفری»، چهره مطرح رسانهای و سینمایی آمریکا با اعطای جایزه دستاورد سینمایی «سسیل بی.دمیل» تقدیر خواهد کرد. این مجری و بازیگر پرکار اخیرا در سریال «زندگی ابدی هنریتا لاکس» محصول شبکه «HBO » بازی کرده است و در پروژه بعدی خود در سریال اقتباسی از رمان «چروکی در زمان» به کارگردانی «آوا دو ورنای» مقابل دوربین خواهد رفت.
وی پیش از این برای بازی در فلم «به رنگ ارغوانی» به کارگردانی «استیون اسپیلبرگ» نامزد جایزه نقش مکمل گلدن گلوب و اسکار شده است و در دو فلم سینمایی «باتلر» و «سلما» ساخته «لی دنیلز» نیز بازی کرده است.
«وینفری» ۲۵ سال است اجرای شوی تلوزیونی «اوپرا وینفری» را بر عهده دارد. او رئیس و مدیرعامل شبکه تلویزیونی نیز هست.
جایزه سالانه «سسیل بی .دمیل» که به چهرههایی با نقش قابل ملاحظه در صنعت سرگرمی اعطاء میشود، پیش از برگزیدگان سرشناسی چون «رابرت دنیرو»، «مارتین اسکورسیزی»، «مورگان فریمن»، «دنزل واشنگتن»، «جورج کلونی»، «وودی آلن»، «جودی فاستر» و «مریل استریپ» داشته است. مراسم اعطای جوایز هفتادوپنجمین دوره جوایز سینمایی گلدن گلوب روز ۷ جنوری ۲۰۱۸ با اجرای «ست مایرز» برگزار میشود و فلم «شکل آب» ساخته «گیلرمو دلتورو» با نامزدی در ۷ شاخه پیشتاز است.