صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۵ سرطان ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

دیزنی برای سومین سال پیاپی رکورددار گیشه دنیا شد

دیزنی برای سومین سال پیاپی رکورددار گیشه دنیا شد

فروش جهانی محصولات سینمایی استودیو والت دیزنی در سال 2017 از مرز شش میلیارد دالر عبور کرد. دیزنی نخستین و تنها استودیویی است که موفق شده برای دومین بار، مرز شش میلیارد دالر را پشت سر بگذارد و در گیشه دنیا رکورددار شود. فروش خیرهکننده «جنگ ستارگان 8» در سینماهای دنیا و عبور فروش جهانی این دنباله جدید از مرز 650 میلیون دالر، موفقیت دوباره دیزنی را در گیشه تضمین کرده است. سال گذشته این استودیو موفق شد با 7.6 میلیارد دالر فروش جهانی رکوردی بیسابقه را در گیشه دنیا به ثبت برساند. به علاوه، دیزنی تنها استودیویی است که توانسته سه سال پیاپی، فروش جهانی محصولاتش را به بیش از پنج میلیارد دالر برساند.
حدود دو هفته پیش، استودیو یونیورسال پیکچرز اعلام کرد برای دومین بار در تاریخ 105 ساله این استودیو، فروش جهانی محصولاتش از مرز پنج میلیارد دالر فراتر رفته است.
به نوشته ورایتی، فروش داخلی محصولات دیزنی در سال 2017 پیشاپیش از مرز دو میلیارد دالر عبور کرده و این در حالی است که دو هفته پیش، ابتدا استودیو برادران وارنر بود که این مرز را پشت سر گذاشت. به لحاظ فروش خارجی، دیزنی برای سومین سال پیاپی از مرز 3.5 میلیارد دالر عبور کرده است.
دیزنی سه محصول پرفروش گیشه 2017 امریکا را تا اینجا روانه پرده سینماها کرده است: «جنگ ستارگان: آخرین جدای» که فروش افتتاحیهاش از مرز 220 میلیون دالر عبور کرد، بازسازی «دیو و دلبر» که بیش از 174 میلیون دالر در سه روز نخست اکرانش فروخت و «نگهبانان کهکشان 2» که با 146.5 میلیون دالر فروش افتتاحیه به یکی از موفقترین محصولات سینمایی 2017 بدل شد.