صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۲۹ اسد ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

پرفروش‌ترین‌های سینمای جهان در سال ۲۰۱۷

پرفروش‌ترین‌های  سینمای جهان در سال ۲۰۱۷

فلمهای ابرقهرمانی و اکشن به همراه اقتباس سینمایی از یک انیمیشن کلاسیک، بخش اعظمی از گیشه جهانی سینما در سال 2017 را به خود اختصاص دادند.
در میان تمام فلمهایی که در سال ۲۰۱۷ در سینماهای جهان اکران شد، تنها «دیو و دلبر»، «سرنوشت خشمگین» و انیمیشن «من نفرتانگیز ۳» توانستند به فروشی بالغ بر یک میلیارد دالر در گیشه جهانی دست یابند و جدیدترین قسمت «جنگ ستارگان» که تاکنون به فروش خوبی دست یافته نیز شانس زیادی دارد تا در ادامه اکران خود در سال ۲۰۱۸، میلیارد دالری شود.
در رتبه نخست پرفروشترین فلمهای سال ۲۰۱۷، انیمیشن «دیو و دلبر» با فروش بالغ بر ۱.۲۶ میلیارد دالر قرار گرفته است. این فلم که اقتباس جدیدی از انیمیشن محبوب سال ۱۹۹۱ «والت دیزنی» است، علاوه بر عنوان پرفروشترین فلم سال ۲۰۱۷، پرفروشترین فلم رئال انیمیشن تاریخ سینمای جهان نیز هست.
«دیو دلبر» که «اما واتسون» و «دن استیونز» در آن نقشهای اصلی را ایفا کردهاند، هماکنون در رده دهم پرفروشترین فلمهای تاریخ سینما قرار دارد.
جایگاه دوم پرفروشترین فلمهای سال را فلم اکشن و هیجانی «سرنوشت خشمگین»؛ هشتمین قسمت از مجموعه فلمهای «سریع و خشن» به خود اختصاص داد که فروش ۱.۲۳ میلیارد دالری را در گیشه جهانی رقم زد. کارگردانی «سریع و خشن ۸» که با هزینه تولید ۲۵۰ میلیون دالری ساخته شده است را «گری گِری» و تهیهکنندگی آن را «وین دیزل» و «نیل مورتیز» بر عهده دارند. این فلم هماکنون یازدهمین فلم پرفروش تاریخ سینماست. «سرنوشت خشمگین» با ۵۴۱ میلیون دالر در رتبه نخست پرفروشترین فلمهای تاریخ سینما در هفته نخست اکران قرار دارد.
قسمت هفتم از سری فلمهای اکشن و هیجانی «سریع و خشن» در سال ۲۰۱۵ به فروش ۱/۵۱ میلیارد دالر دست یافت تا عنوان ششم پرفروشترین فلمهای تاریخ سینما را پس از «آواتار»، «تایتانیک»، «جنگ ستارگان: نیرو برمیخیزد»، «دنیای ژوراسیک» و «انتقام جویان» به نام خود ثبت کند. مجموعه فلمهای «سریع و خشن» تاکنون به مجموع فروش بیش از ۵.۱۳ میلیارد دالر در گیشه جهانی دست یافته است.
سومین فلم پرفروش سال ۲۰۱۷ یک انیمیشن است. «من نفرت انگیز ۳» با فروش ۱.۰۳ میلیارد دالری موجب شد تا این مجموعه انیمیشن با پیشی گرفتن از «شِرک»، پرفرروشترین مجموعه انیمیشن تاریخ سینما نام گیرد. این مجموعه انیمیشن شامل سه قسمت اصلی با صداپیشگی «استیو کرول» و یک تک قسمت با عنوان «مینیونها» در سال ۲۰۱۵ است و البته «مینیونها» با فروش ۱.۱۶۷ میلیارد دالر دومین انیمیشن پرفروش تاریخ سینما و همچنین سودآورترین محصول تمام ادوار تولیدات کمپانی یونیورسال است.
«من نفرتانگیز ۳» به کارگردانی «کافین» و «بالدا»، در رتبه بیستوچهارم پرفروشهای تاریخ سینما قرار دارد.
«مرد «عنکبوتی: بازگشت به خانه» که شانزدهمین فلم در دنیای سینمایی مارول محسوب میشود و توزیع آن بر عهده کمپان سونی بود نیز به فروش بیش از ۸۸۰ میلیون دالر در گیشه جهانی سینمای درسال ۲۰۱۷ دست یافت تا پرفروشترین فلم ابرقهرمانی سال ۲۰۱۷ نیز باشد و در فهرست موفقترینهای گیشه نیز رتبه چهارم را در اختیار بگیرد.
پرفروشترین فلم تاریخ سینمای چین، پنجمین فلم پرفروش سال ۲۰۱۷ میلادی نام گرفت. قسمت دوم «گرگ جنگجو» امسال توانست با فروش ۸۷۰ میلیون دالری، نام یک فلم غیر هالیوودی را برای اولین بار در فهرست ۱۰۰ فلم پرفروش تاریخ سینما قرار دهد. این فلم به کارگردانی «وو  جینگ» که امسال نماینده چین در اسکار خارجی بود رکوردهای فراوانی را در سینماهای چین شکست و قرار است قسمت سوم ان نیز به کارگردانی «وو جینگ» ساخته شود.
در رتبههای ششم تا دهم فهرست پرفروشترین فلمهای سال ۲۰۱۷ نیز به ترتیب قسمت دوم «نگهبانان کهکشان» با ۸۶۳ میلیون دالر، «ثور: راگناروک» با ۸۲۱ میلیون دالر، «دزدان دریایی کارائیب: مرد مرده قصه نمیگوید» با ۷۹۴ میلیون دالر و فلم ترسناک «آن» با ۶۹۸ میلیون دالر قرار گرفتهاند.