صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۸ سنبله ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

نبرد ابرقهرمان‌ها در گیشه 2018

نبرد ابرقهرمان‌ها در گیشه 2018

تقویم سینمایی 2018 از اکران صفی از معروفترین فلمهای ابرقهرمانی این سالها حکایت دارد. از دنباله جدید «انتقامجویان» و «مردان ایکس» گرفته تا اولین دنباله فلم محبوبی مانند «ددپول» و اولین نسخه «پلنگ سیاه» از جمله محصولات ابرقهرمانی سال جدیدی میلادی هستند که هواداران سینمای سرگرمی در انتظار اکرانشان به سر میبرند.
در نظرسنجی اخیر ورایتی، «انتقامجویان: جنگ بینهایت» با کسب 51 درصد آرا بیشترین شمار هواداران چشم انتظار را به ثبت رسانده است. در میان هفت فلمی که در این نظرسنجی به رای گذاشته شدهاند، فعلا فلم «مرد مورچهای و زنبورک» با کسب نزدیک به 2 درصد آرا، با کمترین میزان اقبال عمومی روبهرو بوده است.
سال 2018 بیش از همه برای استودیو مارول سال مهم و سرنوشتسازی خواهد بود، چرا که از چهارم می ابرقهرمانهایش را در فلم «انتقامجویان: جنگ بینهایت» (Avengers: Infinity War ) گرد هم میآورد و روانه پرده سینماها میکند. از کاپیتان امریکا و مرد آهنی گرفته تا بیوه سیاه و ثور و دیگر شخصیتهای انتقامجو در این دنباله جدید به همراه تیم نگهبانان کهکشان حضور خواهند داشت تا علیه تانوس متحد شوند.
اما قبل از آغاز اکرانهای تابستان، فلم «پلنگ سیاه» (Black Panther ) تا پنج هفته آینده از ششم فبروری در سالنهای سینماهای دنیا اکران میشود تا اینبار فلمی با محوریت شخصیت تچالا (چادویک بوزمن) به نمایش درآید. این ابرقهرمان مارولی نخستینبار در فلم «کاپیتان امریکا: جنگ داخلی» روی پرده سینما ظاهر شد.
با این حال، کار تولیدات مشترک مارول و دیزنی همینجا به پایان نمیرسد و در ادامه سال 2018، با اکران یکی دیگر از محصولات جدید این دو استودیو تحت عنوان «مرد مورچهای و زنبورک» (Ant-Man and the Wasp ) از ششم جولای ادامه مییابد.
کمی قبل از آن، محصول جدید پیکسار تحت عنوان «شگفتانگیزها 2» (The Incredible 2 ) از 15 جون در سینماهای دنیا اکران میشود. 
در کنار همه عناوین یاد شده تا اینجا، دنباله جدید فلم «مردان ایکس: ققنوس سیاه» هم در نوبت اکران قرار دارد و با حضور سوفی ترنر ستاره سریال «بازی تاج و تخت» از دوم نوامبر روانه پرده سینماها میشود.
پیش از آن، رایان رینولدز از یکم جون در نقش «ددپول» به سینماها بر میگردد تا عیار اولین دنباله این فلم ابرقهرمانی پرطرفدار مورد سنجش قرار بگیرد.
دی سی هم قصد دارد با همکاری استودیو برادران وارنر فلم ابرقهرمانی «آکوامن» را روی پرده ببرد که جدیدترین حضور این شخصیت بر پرده سینما به فلم «لیگ عدالت» زک اسنایدر بر میگردد. جیسون موموآ در نقش این ابرقهرمان کتابهای مصور دی سی مقابل دوربین رفته است.
در نظرسنجی اخیر ورایتی، محبوبترین فلمهای مخاطبان به شرح زیر است:
«انتقامجویان: جنگ بینهایت» (51.56 درصد)
«پلنگ سیاه» (15.58 درصد)
«ددپول 2» (14.43 درصد)
«شگفتانگیزها 2» (6.64 درصد)
«آکوامن» (5.49 درصد)
«مردان ایکس: ققنوس سیاه» (4.2 درصد)
«مرد مورچهای و زنبورک» (1.83 درصد)