صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۸ سنبله ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

فلم جدید امیر خان، صدرنشین گیشه چین

فلم جدید امیر خان،  صدرنشین گیشه چین

فلم سینمایی سوپراستار مخفی (Secret Superstar ) محصول ۲۰۱۷ هند به کارگردانی ادویت چاندان( Advait Chandan ) در صدر فروش کشور چین قرار گرفت.  به نقل از ورایتی، «سوپراستار مخفی» جدیدترین فلم از امیر خان سوپراستار بالیوود در راس باکس آفیس چین قرار گرفت. این فلم به پشتوانه فلم قبلی امیر خان با عنوان «دنگال» که فروش باورنکردنی ۱۹۳ میلیون دالری را در چین تجربه کرد، با اقبال روبه رو شده است.
«سوپر استار» تنها ۳.۵ میلیون دالر تا ساعت ۳ بعدازظهر روز جمعه (دیروز) که روز افتتاحیه آن در چین است، فروش کرده و به راحتی در راس باکس آفیس چین قرار گرفته است.
در جایگاه دوم فلمی با بازی ژانگ ژیی با عنوان «همیشه جوان» و سپس «محافظان مقبره» جای گرفتهاند. این فلم سوم یک محصول با بودجه بزرگ مشترک بین استرالیا-چین است که لی بینگبینگ، کلان لوتس و کلسی گرامر در آن بازی کردهاند.
«سوپراستار» فلمی جمعو جورتر از فلم خانوادگی «دنگال» است. این فلم داستان دختر ۱۴ سالهای را روایت میکند که آرزویش خواننده شدن است و برای رسیدن به این جایگاه با نابرابریهای اجتماعی و خشونت خانگی روبهرو میشود. این فلم را ادویت چاندان کارگردانی کرده و امیر خان تهیه کننده آن بوده است.
فلم جدید امیر خان با بودجه ۲.۴ میلیون دالری ساخته شده و خان در آن در نقش یک خواننده و موسیقیدان بازی کرده است.
«سوپراستار» ماه اکتبر در هند اکران شد و ۱۲.۵ میلیون دالر فروش کرد و در دیگر نقاط جهان نیز فروشی ۷.۸۲ میلیون دالری را به ثبت رساند. این فلم در مجموع ۲۰.۳ میلیون دالر فروش جهانی داشته است.
نتیجه موفقیت سینمای بالیوود در چین اکران بیشتر فلمهای هندی در این کشور است. فلم «باجرانگی بایجان» که سال ۲۰۱۵ در جهان اکران شد نیز قرار است ۲ مارچ در چین روی پردههای سینماها برود.