صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۵ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ویلم دفو چطور نقش ون‌گوگ را بازی کرد

ویلم دفو چطور نقش  ون‌گوگ را بازی کرد

بازیگر نامزد اسکار ۲۰۱۸ به زودی در نقش ونسان ونگوگ در فلمی با عنوان «در دروازه ابدیت» دیده خواهد شد. 
به نقل از هالیوود ریپورتر، ویلم دفو بازیگر نامزد اسکار امسال، بازی در فلمی را به پایان برد که به کارگردانی جولین اشنابل ساخته میشود و فلمنامه آن را اشنابل و ژان-کلود کریر سینماگر بزرگ فرانسوی نوشتهاند.
دفو در فلم زندگینامهای «در دروازه ابدیت» در نقش ونسان ون گوگ نقاش مشهوری که آسیب بسیار روحی دیده و گوشش را بریده بود و در نهایت به زندگی خود خاتمه داد، بازی کرده است.
این فلم که در روزهای کریسمس فلمبرداریاش به پایان رسید با درسهایی که دفو به عنوان استاد نقاشی از جولین اشنابل فرا گرفت، ساخته شد.
اشنابل ۶۶ ساله که نقاشی است که بعد به کارگردانی روی آورد، گفت: ویلم نقاشیهای ونگوگ را در فلم میکشد و پرتره خود نقاش با کلاه پوستی و پیپی در گوشه لبش از جمله این نقاشی هاست. او به خوبی یاد گرفت که چطور این کار را انجام دهد. او مجبور بود یاد بگیرد که چطور قلم مو را به دست بگیرد و چطور شبیه یک نقاش به روبهروی خود نگاه کند.
البته بدیهی است که دفو مجبور نشد تا ۱۰۰ تابلویی را که از ونسان به جا مانده دوباره خلق کند و درگیر شدن او در نقش، گذاشتن چند لکه بر تابلوهای نیمه تمامی بود که پیشتر توسط نقاشها کشیده شده بود.
اشنابل که ۳۰ سال است دفو را میشناسد گفت وی به خوبی توانست روح ونگوک را تجسم کند.
داستان فلم بر دورانی از زندگی ونگوگ متمرکز است که او در منطقه آرل فرانسه زندگی میکرد و «در دروازه ابدیت» خلاقیت و ایثاری که ونگوگ برای خلق شاهکارهایش انجام داد، تصویر شده است.
اشنابل سازنده «پیش از فروافتادن شب» با بازی خاویر باردم و «لباس غواصی و پروانه» است.
کرک داگلاس از جمله بازیگرانی است که دههها پیش در نقش ون گوگ ظاهر شد.