صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲۸ سنبله ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

برندگان جوایز بفتا ۲۰۱۸ معرفی شدند

برندگان جوایز بفتا ۲۰۱۸ معرفی شدند

مراسم اعطای جوایز هفتادویکمین دوره جوایز بفتا با اعطای جایزه بهترین فلم به «سه بیلبورد» و بهترین کارگردانی به «گیلرمو دل تورو» به کار خود پایان داد و جایزه بهترین فلم غیرانگلیسی نیز به نماینده کوریای جنوبی رسید.
در این سوی آکادمی هنرهای سینمایی و تلویزیونی بریتانیا و در سالن رویال آبرت هال لندن برگزار شد و فلم «سه بیلبورد خارج از میزوری ابینگ» به کارگردانی «مارتین مک دونا» با کسب پنج جایزه از جمله بهترین فلم و بهترین فلم بریتانیایی برنده بزرگ این جوایز نام گرفت و «شکل آب» ساخته «گیلرمو دلتورو» که با نامزدی در ۱۲ شاخه پیشتاز نامزددهای این رویداد سینمایی بود موفق به کسب جایزه بهترین کارگردانی شد.
در شاخه بهترین فلم غیرانگلیسی جوایز بفتا جایزه بهترین فلم به «کنیز» نماینده سینمای کوریای جنوبی رسید.
فهرست کامل نامزدها و برندگان هفتادویکمین دوره جوایز سینمایی بفتا از این قرار است:
* بهترین فلم
«مرا با نامت صدا کن»
«تاریکترین ساعت»
«دانکرک»
«شکل آب»
«سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری» -- برنده
*بهترین کارگردان
«بلید رانر ۲۰۴۹» ساخته دنیس ویلنو
«مرا با نامت صدا کن» ساخته لوکا گوادانینو
 «دانکرک» ساخته کریستوفر نولان
«شکل آب» ساخته گیلرمو دلتورو -- برنده
 «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری» ساخته مارتین مکدونا
*بهترین فلم بریتانیایی
«تاریکترین ساعت»
«مرگ استالین»، «کشور خود خدا»
»لیدی مکبث»
«پدینگتون ۲»
«سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری» -- برنده
*بهترین فلم غیر از انگلیسی
«او» ساخته پل ورهوفن
«اول پدرم را کشتند» ساخته آنجلینا جولی
«کنیز» ساخته پارک چان-ووک -- برنده
«بیعشق» ساختهاندری زویاگینتسف
«فروشنده» ساخته اصغر فرهادی
*بهترین مستند
«شهر ارواح» ساخته متیو هاینمن
«من سیاه تو نیستم» ساخته رائول پک -- برنده
«ایکاروس» ساخته برایان فوگل
«یک دنباله ناراحتکننده» ساخته بانی کوهن
«جِین» ساخته برت مورگان
*بهترین انیمیشن
«کوکو» -- برنده
 «وینسنت دوستداشتنی»
 «زندگی من به عنوان یک کدو سبز»
*بهترین فلمنامه اصلی
«برو بیرون» نوشته جوردن پیل
 «من، تونیا» نوشته استیون راجرز
 «لیدی برد» نوشته گرتا گرویگ
 «شکلآب» نوشته گیلرمو دلتورو
«سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری» نوشته مارتین مکدونا -- برنده
*بهترین فلمنامه اقتباسی
«من را با نامت صدا کن» نوشته جیمز آیووری -- برنده
»مرگ استالین» نوشته آرماندو ایانوچی
»ستارههای فلم در لیورپول نمیمیرند» نوشته مت گرینهال
»بازی مالی» نوشته ارون سورکین
»پدینگتون ۲» نوشته سایمون فارنبی و پل کینگ
*بهترین بازیگر زن نقش اول
«آنت بنینگ» در «ستارههای فلم در لیورپول نمیمیرند»
«فرانسس مکدورماند» در «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری» -- برنده
 «مارگت رابی» در «من، تونیا»
 «سالی هاوکینز» در «شکل آب»
*بهترین بازیگر مرد نقش اول
دنیل دی -لوئیس درماجرای فانتوم»
 دنیل کالویا در «برو بیرون»
«گری اولدمن» در «تاریکترین ساعت» -- برنده
*بهترین بازیگر زن نقش مکمل
الیسون جینی در «من، تونیا» -- برنده
 «کریستین اسکات توماس در «تاریکترین ساعت»
 لاری متکف در «لیدی برد»
*بهترین بازیگر مرد نقش مکمل
«کریستوفر پلامر» در «کل پول دنیا»
 «هیو گرنت» در «پدینگتون ۲»
«سم راکول» در «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری» -- برنده
*بهترین موسیقی متن
بلید رانر ۲۰۴۹ ساخته «بنجامین والفیش» و «هانس زیمر»
 تاریکترین ساعت ساخته «داریو ماریانلی»
 دانکرک ساخته «هانس زیمر»
 ماجرای فانتوم ساخته «جانی گرینوود»
شکل آب ساخته «الکساندر دسپلات» -- برنده
*بهترین فلمبرداری
بلید رانر ۲۰۴۹ -- برنده
 تاریکترین ساعت
 دانکرک
 شکل آب
*بهترین تدوین
بچه راننده -- برنده
 بلید رانر ۲۰۴۹
 دانکرک
 شکل آب
 سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری
*بهترین طراحی لباس
دیو و دلبر
 تاریکترین ساعت
 من، تونیا
*بهترین چهرهپردازی
بلید رانر ۲۰۴۹
تاریکترین ساعت-- برنده
 من، تونیا
 ویکتوریا و عبدل
 شگفتی
*بهترین صدا
 بچه راننده
 بلید رانر ۲۰۴۹
دانکرک -- برنده
*بهترین جلوههای بصری ویژه
بلید رانر ۲۰۴۹ -- برنده
 دانکرک
 شکلآب
*بهترین انیمیشن کوتاه بریتانیایی
جرات داشته باش
مامون
جدا از هم - برنده
*بهترین فلم کوتاه بریتانیایی
امیر
دیو کابوی -- برنده
غرقشدن
*نامزدهای جایزه ستاره نوظهور
دنیل کالویا -- برنده
 فلارنس پو
 جاش اوکانر