صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۱ ثور ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

فروش ۹۰۰ میلیون دالری سینمای چین در یک هفته

فروش ۹۰۰ میلیون دالری سینمای چین در یک هفته

گیشه سینمای چین در طول یک هفته تعطیلات سال نو چینی به رکورد فروش ۹۰۱ میلیون دالر (۵.۷ میلیارد یوان) دست یافت.
به نقل از هالیوود ریپورتر، بر اساس اعلام اداره دولتی مطبوعات، نشریات، رادیو و تلویزیون چین، مجموع فروش سینمای این کشور در طول یک هفته تعطیلات ویژه سال نو معروف به جشنواره بهار در مقایسه با سال گذشته شاهد رشد چشمگیر ۶۷ درصدی بوده است.
فروش بالای سینمای چین حاکی از آن است که بازار سینمای داخلی این کشور پس از دو سال رکود دوباره احیا شده که بخش عمدهای از آن به سبب فعالیت استودیوهای فلمسازی چینی در پکن و کالیفرنیای جنوبی است.
میزان فروش بلیت در سینماهای چین در سال ۲۰۱۵ تنها ۳.۷ درصد و در سال گذشته ۱۵ درصد رشد داشت، این در حالی است که متوسط رشد سالانه فروش بلیت در سینماهای این کشور در پنج سال گذشته آن ۳۵ درصد بوده است.
با شروع سال سگ بر اساس گاهشمار چینی، چندین و چند فلم به طور همزمان در سینماهای این کشور اکران خود را آغاز کردند که در میان فلمهای امسال بهترین عملکرد را فلم «کاراگاه محله چینیها ۲» به کارگردانی «شن چیشنگ» داشت. این فلم تا روز چهارشنبه (ششمین روز اکران) به فروش ۲۹۹ میلیون دالری دست یافته بود و رکورد ۲۶۸ میلیون دالری فلم «شکارچی هیولا ۲» را شکست.
فلم هالیوودی «پلنگ سیاه» محصول استودیو مارول نیز در شش روز نخست اکران، فروش ۲۷۷.۵ میلیون دالری را ثبت کرد و فلم اکشن و نظامی «عملیات دریای سرخ» با فروش ۱۸۸ میلیون دالری تا روز چهارشنبه در رتبه سوم پرفروشترینهای گیشه سینمای چین قرار دارد.
«میمونشاه ۳: قلمرو زنان» با ۹۶.۸ میلیون دالر و انیمیشن «بونی بیرز ۵» با ۶۵ میلیون دالر از دیگر فلمهای پرفروش هفته سال نو چینی بودند.