صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۱۷ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«پلنگ سیاه» به «آواتار» نزدیک می‌شود

«پلنگ سیاه» به «آواتار» نزدیک می‌شود

به نقل از ورایتی، جدیدترین اقتباس سینمایی از مجموعه بازیهای «مهاجم مقبره» که در سراسر جهان بیش از ۴۵ میلیون نسخه فروختهاند، میخواهد به حکمرانی چهار هفتهای «پلنگ سیاه» در باکسآفیس پایان بدهد.
انتظار میرود این فلم با اکران در ۳۷۰۰ سالن سینما چیزی حدود ۲۵ میلیون دالر در نخستین آخر هفته فروش خود به دست بیاورد، اما اگر «پلنگ سیاه» به فروش نجومی چند هفته اخیر خود ادامه بدهد، آن هم میتواند چیزی حدود ۲۵ میلیون دالر کسب کند.
آلیسیا ویکاندر در «مهاجم مقبره» نقش لارا کرافت را بازی میکند، مبارزی قدرتمند که دنبال حل کردن راز ناپدید شدن پدرش است. این فلم توسط رور اوتاگ کارگردانی شده و از دیگر بازیگران آن میتوان به دومینیک وست، والتون گاگینز، دنیل وو و کریستین اسکات توماس اشاره کرد.
اگر «پلنگ سیاه» بتواند یک هفته دیگر در صدر باکسآفیس قرار بگیرد، تبدیل به نخستین فلمی میشود که از زمان «آواتار» تا به حال پنج هفته اول بوده است. «آواتار» در سالهای ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ به مدت هفت هفته در صدر بود و پیش از آن هم فلم سال ۱۹۹۹ «حس ششم» آخرین فلمی بود که توانست پنج هفته در صدر بماند.
فلم «چروکی در زمان» محصول دیزنی هم باید بتواند در دومین هفته اکران خود چیزی بین ۱۶ تا ۱۹ میلیون دالر بفروشد. این فلم فانتزی ماجراجویی در نخستین هفته اکرانش ۳۳.۵ میلیون دالر فروخت اما با توجه به اینکه تعطیلات بهاری مدارس در راه هستند، این فلم ۱۰۰ میلیون دالری مشتاق فرا رسیدن عید پاک و جذب کردن مخاطبان جوانتر است.
فلم «عشق، سایمون» هم همین آخر هفته در ۲۴۰۱ سالن سینما روی پرده میرود و انتظار میرود با بودجهای ۱۷ میلیون دالری بتواند چیزی حدود ۱۰ تا ۱۲ میلیون دالر در روزهای اول بفروشد.