صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۶ حمل ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

نمایشگاه عکس«استقرا» در کابل برگزار شد

نمایشگاه عکس«استقرا» در کابل برگزار شد

نمایشگاه عکس گروهی از عکاسان هنری با عنوان« استقرا» در کابل برگزار شد. این نمایشگاه با همکاری مرکزی فرهنگی فرانسه در کابل، از پنجشنبه هفته گذشته آغاز شده و امروز، سه شنبه، 29 حوت، به پایان میرسد.
محمد شهاب اسلامی، عکاس هنری و فیلمساز، به روزنامه« افغانستانما» گفت که این نمایشگاه حاصل تحقیق 8 ماهه او روی فعالیت و آثار عکاسان جوان در حوزه ژانرهای معاصر عکاسی افغانستان است.
به گفته آقای اسلامی، در این نمایشگاه عکسهای در ژانرهای «فاین آرت»، « مینیمالیسم» و «آّبستره» به نمایش گذاشته شده است. او افزود که مجموعی آثاری که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده، 30 اثر و از 6 عکاس هنری و جوان است.
آقای اسلامی گفت که آثار به نمایش گذاشته شده، از مهدى نويد حيدرى، محمد شهاب اسلامى، محمد صادقى، محب على، حميد رضا رحمانى و فرحان خليل هستند.
 عکاسانی که در این نمایشگاه اشتراک کردهاند می‌‎گویند که این سه ژانر –هنری- عکاسی در افغانستان کمتر شناخته و تجربه شده است.
آنها میگویند که هدف از برگزای این نمایشگاه، کاهش میزان گرایش به فوتوژورنالیزم که بیشتر رویدادهای خشونت بار و روزمره را پوشش میدهد، و معرفی ژانرهای عکاسی معاصر و تاکید بر معنای جدی و عمیق ماهیت عکس، است.
این نمایشگاه با استقبال گسترده در کابل روبرو شد و شماری زیادی از فرهنگیان، هنرمندان و شهروندان عادی کشور از آن بازدید کردند.