صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۶ حمل ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

چینی‌ها از «شکل آب» استقبال کردند/ عبور از مرز ۱۰۰ میلیون دالر

چینی‌ها از «شکل آب» استقبال کردند/ عبور از مرز ۱۰۰ میلیون دالر

به نقل از ددلاین، فلم «شکل آب» ساخته گییرمو دلتورو که برنده جایزه اسکار بهترین فلم سال شد توانسته شروعی بسیار خوب در چین داشته باشد و در آخر هفتهای که به تازگی به پایان رسید ۱۰.۳۵ میلیون دالر (۶۵.۷ میلیون رنمینبی) با اکران در ۱۷ هزار پرده سینما بفروشد.
به این ترتیب این فلم توانست از تمام فلمهای دیگر بیشتر بفروشد که از جمله آنها میتوان به دیگر فلم موفق در فصل جوایز یعنی «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری» اشاره کرد. این فلم چند هفته پیش اکران شد و ۲.۴ میلیون دالر (۱۵.۲ میلیون رنمینبی) فروخت. فلم «شکل آب» توانست با فروشی که در چین داشت مجموع فروش جهانیاش را از مرز ۱۰۰ میلیون دالر فراتر ببرد.
تعداد کمی از فلمهای بزرگ اخیر برنده جایزه اسکار تا به حال در چین اکران شدهاند، اما «شکل آب» در میان آنها در رتبه اول قرار گرفته است. به طور مثال «تیرهترین ساعت» که جایزه بهترین بازیگر مرد را برای گری اولدمن به ارمغان آورد ۲.۲ میلیون دالر (۱۴.۱ میلیون رنمینبی) فروخت و «لالا لند» هم اکرانش را با ۹.۳۵ میلیون دالر (۵۹.۳ میلیون رنمینبی) آغاز کرد و در نهایت به ۳۶ میلیون دالر رسید. فروش «شکل آب» مخصوصا به این دلیل قابل توجه است که این فلم به سمت سینمای هنری گرایش دارد. اکران افتتاحیه «شکل آب» در چین بهترین عملکرد یک روزه این فلم در میان تمام بازارها هم بود چون توانست ۳ میلیون دالر تنها در روز نخست بفروشد.