صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۳ سرطان ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

داوران بخش فلم کوتاه و سینِ‌فونداسیون کن 2018 معرفی شدند

داوران بخش  فلم کوتاه و سینِ‌فونداسیون کن 2018 معرفی شدند

به نقل از سایت کن، ترکیبی از ۳ هنرمند زن و ۲ مرد با زمینهها و تجربیات مختلف؛ در گروه داوری بخش فلم کوتاه و سینهفونداسیون جشنواره فلم کن گرد آمدند. این گروه که به ریاست برتراند بونلو فعالیت خواهد کرد اسامی برنده جایزه نخل طلای فلم کوتاه را از میان ۸ فلم حاضر در بخش رقابتی معرفی میکنند. برنده این جایزه در مراسم اختتامیه هفتاد و یکمین دوره جشنواره کن در روز یکشنبه ۱۹ ماه می در گراند تئاتر لومیر معرفی میشود.
این ۵ عضو همچنین برندگان سه جایزه بخش سینِفونداسیون را از میان ۱۷ فلم دانشجویی حاضر در این بخش انتخاب میکند. برندگان بخش سینِفونداسیون پنج شنبه ۱۷ ماه مه در مراسم اهدای جوایز در سینما بونوئل معرفی خواهند شد و فلمهایشان به نمایش درمیآید.
اعضای گروه داوری عبارتند از:
برتران بونلو کارگردان، نویسنده و آهنگساز فرانسوی ریاست این بخش را برعهده دارد. در سال ۲۰۱۴ فلم «سن لوران» ساخته وی در مسابقه جشنواره فلم کن ۲۰۱۴ برای کسب نخل طلا حضور داشت و به نمایش درآمد. همچنین این فلم به عنوان نماینده فرانسه برای جایزه اسکار بهترین فلم خارجی زبان معرفی شد.
والسکا گریسباخ کارگردان، نویسنده و تهیه کننده آلمانی از اعضای گروه داوری است. وی در رشته فلسفه و ادبیات آلمانی در برلین، مونیخ و وین تحصیل کرده و از شاگردان میشاییل هانکه بود و با نخستین فلمش جوایز متعددی از جمله جایزه فیپرشی را از جشنواره فلم تورنتو و جایزه بزرگ داوری را از جشنواره فلم تورین دریافت کرد. با دومین فلمش وی به جشنواره فلم برلین راه یافت و چند جایزه برد. وی از اعضای داوری جشنواره فلم ورشو بوده است و با سومین فلمش به جشنواره هفتادم کن راه یافت.
خلیل جریج فلمساز و هنرمند لبنانی و از اعضای سینمای هنری مترپولیس و از توسعه دهندگان سینماتک جدید در بیروت است.
آلانته کاویته کارگردان و فلمنامه نویس فرانسوی-لیتوانیایی است. وی که از ۱۹۹۲ در فرانسه کار کرده از دانشکده هنر آوینیتون فارغ التحصیل شده و اولین فلم بلندش را سال ۲۰۰۶ کارگردانی کرده است. دومین فلم وی با عنوان «تابستان» سال ۲۰۱۵ اکران شد و در بیش از ۱۰۰ جشنواره بینالمللی حضور یافت و چندین جایزه برد.
اریانه لابد بازیگر فرانسوی دیگر عضو گروه داوری است. وی در آتن از پدر و مادری فرانسوی متولد شده و در یونان و آلمان بزرگ شده است. او در رشته نمایش دانشگاه پرووینس تحصیل کرده و به عنوان بازیگر، دستیار کارگردان و طراح فعالیت میکند.