صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۳۱ حمل ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

گزارشی از فروش فلم های هالیوودی فلم «۸ یار اوشن» در صدر

 گزارشی از فروش فلم های هالیوودی  فلم «۸ یار اوشن» در صدر

فلمی با بازی ستارههای زن سینمای جهان گیشه آمریکای شمالی را تسخیر کرد اما حکمران بلامنازع گیشه جهانی فلمی تازه از «دنیای ژوراسیک» بود.
فلم «۸ یار اوشن» با حضور ستارههای زن سینِما پرفروشترین اثر روی پرده هفته گذشته در سینماهای آمریکای شمالی (بزرگترین بازار سینمای جهان) بود. این فلم با فروش ۴۱ میلیون و ۵۰۰ هزار دالری در سه روز نخست نمایش صدرنشین گیشه شد.
خارج از مرزهای آمریکای شمالی و در گیشه بینالملل اما «دنیای ژوراسیک: پادشاهی فروپاشیده» با فروش ۱۵۱ میلیون دالری یکهتاز میدان بود. این فلم علمی تخیلی هنوز در آمریکا روی پرده نرفته است. فروش «هشت یار اوشن» در گیشه بینالملل اندکی بیش از ۱۲ میلیون دالر بود البته باید در نظر داشت که این فلم فقط در ۱۶ کشور اکران شده است.
در «۸ یار اوشن» ساندرا بولاک، کیت بلانشت، آن هاتاوی، میندی کالینگ، سارا پالسون، ریحانا و هلنا بونام کارتر نقشهای اصلی را بازی میکنند. «۸ یار اوشن» در مقایسه با فلمهای پرهزینهای مانند «شماره یک آماده» افتتاحیه موفقتری داشت که برای کمپانی برادران وارنر آمار امیدوارکنندهای است.
از ترکیب بازیگران فلم به خوبی پیدا است که بازار مخاطبش زنان هستند و آمار هم گویای هم واقعیت است. زنان ۷۰ درصد تماشاگران فلم را تشکیل میدهند و اغلب آنها بالای ۲۵ سال سن دارند.
افتتاحیه فلم «۸ یار اوشن» بدون در نظر گرفتن تورم از چهار فلم قبلی بیشتر است. از اکران آخرین فلم از مجموعه «یاران اوشن» ۱۱ سال میگذرد.
«۸ یار اوشن» با حضور ستارههای سرشناس نزدیک به ۷۰ میلیون دالر هزینه داشت. در این فلم ساندرا بولاک نقش دبی اوشن خواهر دنی اوشن را بازی میکند. این فلم هم فرمولی مشابه با فلمهای قبلی دارد و ماجرای آزادی دبی اوشن از زندان و برنامهریزی برای یک سرقت حرفهای را روایت میکند.
با درخشش «۸ یار اوشن» باعث شد که فلم «سولو: داستانی از جنگ ستارگان» در سومین هفته اکران جایگاه خود را در صدر پرفروشهای گیشه از دست بدهد. این فلم هفته پیش در سه روز پایانی هفته با فروش ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار دالری به رده دوم سقوط کرد. فروش جهانی «سولو: داستانی از جنگ ستارگان» اکنون به ۳۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار دالر رسیده است. سومین فلم پرفروش گیشه «ددپول ۲» با بازی رایان رینولدز بود. این فلم در چهارمین هفته اکران به فروش ۱۳ میلیون و ۷۰۰ هزار دالری بسنده کرد. فروش «ددپول ۲» در بازارهای خارجی ۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار دالر بود. فروش جهانی این فلم متفاوت ابرقهرمانی تا اینجای کار به ۶۵۵ میلیون و ۳۰۰ هزار دالر رسیده است.
در این میان فلم ترسناک «موروثی نیز روی پرده رفت. این فلم در افتتاحیه فروش ۱۳ میلیون دالری داشت. تا اینجای کار تماشاگرانی که فلم را دیدهاند به فلم امتیاز پایینی دادهاند. همین موضوع در بلند مدت به اکران فلم لطمه خواهد زد. سال پیش فلم «مادر به کارگردانی دارن آرنوفسکی به سرنوشت مشابهی دچار شد.
«موروثی» نخستین بار در بخش اکران نیمهشب جشنواره فلم «ساندنس» به نمایش درآمد. در این فلم «تونی کولت مقابل الکس ولف و میلی شاپیرو ایفای نقش کرده است. داستان فلم درباره خانوادهای است که اسراری هولناک از گذشته خود کشف میکند.
پنجمین فلم پرفروش هفته گذشته، موفقترین فلم اکران سال ۲۰۱۸ است. «انتقامجویان: جنگ ابدیت» تا اینجای کار در جهان به فروش ۲ میلیارد دالری دست پیدا کرده است. این فلم ۶۵۴ میلیون و ۷۰۰ هزار از فروش خود را در آمریکای شمالی به دست آورده است.
بازنده اکران هفته گذشته «هتل آرتمیس» با بازی ستارگانی از جمله جودی فاستر و استرلینگ کی .براون بود. این فلم علیرغم اکران در بیش از ۲ هزار سالن سینِما فقط ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار دالر فروش داشت.
داستان «هتل آرتمیس» در آیندهای نزدیک روی میدهد که در آن جودی فاستر پرستاری است که سازمانی سری را اداره میکند.