صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۵ عقرب ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

مارول و سونی داستان ابرقهرمان زن کوریایی را فلم می‌کنند

مارول و سونی  داستان ابرقهرمان زن کوریایی را فلم می‌کنند

شخصیت ابرقهرمان زنی که یکی از چهرههای داستانهای «اسپایدرمن» است حالا فلم خودش را خواهد داشت.
فلمی بر پایه شخصیت «سیلک» از مجموعه کمیکبوکهای مارول در حال حاضر در دست ساخت است که حول محور زنی به نام سیندی مون میگذرد. او یک ابرقهرمان زن کوریایی - آمریکایی است.
کمپانی سونی پیکچرز با ایمی پاسکال تهیهکننده همراه شده تا فلمی بر پایه این شخصیت بسازند که نخستین بار در کمیکبوک «اسپایدرمن خارقالعاده شماره یک» در سال ۲۰۱۴ دیده شد. این شخصیت محصول دن اسلات نویسنده و هومبرتو راموس هنرمند است.
او بخشی از داستان اصلی پیتر پارکر است که در آن قرار بوده نمایشی از استفاده پرتوهای رادیواکتیو در یک نمایشگاه علمی برگزار شود که به مشکل برمیخورد. یک عنکبوت در معرض مقادیر بالای رادیواکتیویته قرار میگیرد و با گاز گرفتن پارکر باعث به وجود آمدن شخصیت اسپایدرمن میشود.
شخصیت مون هم که یکی از دانشجویان دیگر حاضر در کلاس پارکر است، تقریبا در همان موقع توسط عنکبوت رادیواکتیو گاز گرفته میشود. بهاین ترتیب او قابلیت حرکت کردن با سرعتی فوقالعاده، شلیک کردن تار از نوک انگشتانش و قابلیت «حس عنکبوتی» یا «حس سیلک» را کسب میکند. تیفانی اسپنسن نقش این شخصیت را در فلم «اسپایدرمن: بازگشت به خانه» سال گذشتهایفا کرد. در آن فلم هم ایمی پاسکال در کنار کوین فایگی مرد اول کمپانی مارول به عنوان یک تهیهکننده حضور داشت. سونی هنوز نظری دربارهاین پروژه که در مراحل اولیه به سر میبرد، نداده است. همچنین هنوز جزییاتی از خط داستانی آن مشخص نشده و کارگردان، نویسنده و بازیگری نیز به پروژه متصل نیست. پاسکال تا سال ۲۰۱۵ رییس هیأت مدیره کمپانی سونی پیکچرز بود و بعد از آن کمپانی پاسکال پیکچرز را به وجود آورد. از آن موقع تا به حال، او تهیهکننده فلمهای «شکارچیان روح»، «بازی مالی»، «پست»، اسپینآفهای جدید اسپایدرمن یعنی «ونوم» و «نقرهای و مشکی» و همچنین «دختری در تار عنکبوت» با نقشآفرینی کلر فوی بوده است. فلم «ونوم» با بازی تام هاردی روز پنجم اکتبر اکران میشود.
فلم «کاپیتان مارول» با بازی بری لارسون نخستین فلم ابرقهرمانی زنانه مارول خواهد بود. این فلم روز هشتم ماه مارچ توسط دیزنی اکران خواهد شد.