صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲۳ عقرب ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«پلنگ سیاه» برنده بزرگ جوایز ساترن شد

«پلنگ سیاه»  برنده بزرگ جوایز ساترن شد

در حالی که فلم «پلنگ سیاه» موفقیت درخشانی در شب اهدای مراسم جوایز ساترن به دست آورد، «تویین پیکس» و «بهتر است با ساول تماس بگیری» نیز همین موفقیت را در بخش تلویزیونی کسب کردند.
«پلنگ سیاه» فلم پرفروش دیزنی-مارول در شب اهدای جوایز ساترن (پنجشنبه به وقت ایران) پنج جایزه را از آن خود کرد و جلوتر از «جنگ ستارگان: آخرین جدای» قرار گرفت که سه جایزه برد.
«بهتر است با ساول تماس بگیری» و «تویین پیکس» نیز هر یک سه جایزه ساترن را در بخش تلویزیونی از آن خود کردند و پس از آنها «واکینگ دد» و «سفر ستارهای: دیسکاوری» هر یک ۲ جایزه به خانه بردند.
مراسم اهدای جوایز چهل و چهارمین دوره جوایز سالانه ساترن ۲۷ جون از سوی آکادمی فلمهای علمی تخیلی، فانتزی و ترسناک، برگزار شد.
«پلنگ سیاه» جایزه بهترین فلم کمیک، بهترین کارگردانی برای رایان کوگلر، بهترین بازیگر زن مکمل برای دانای گوریرا، بهترین طراحی تولید برای هانا بیچلر و بهترین گریم را برای کن دیاز و جوئل هارلو دریافت کرد.
اما جایزه بهترین فلم علمی تخیلی به «بلید رانر ۲۰۴۹» رسید و جایزه بهترین فلم فانتزی به «شکل آب» اهدا شد. «برو بیرون» جایزه بهترین فلم ترسناک را برد و «کوکو» به عنوان بهترین فلم انیمیشن انتخاب شد.
جایزه بهترین نویسندگی نیز به نویسنده فلم «جنگ ستارگان: آخرین جدای» یعنی رایان جانسون اهدا شد. همین فلم برای باب داکسی جایزه بهترین تدوین و بهترین بازیگر مرد را برای بازی مارک همیل دریافت کرد.
دیگر برندگان این مراسم گل گدوت دریافت کننده جایزه بهترین بازیگر زن برای «زن شگفتانگیز»، پاتریک استوارت بهترین بازیگر مرد برای بازی در «لوگان» و تام هالند بهترین بازیگر جوان مرد در فلم «اسپایدر من: بازگشت به خانه» بودند.
در بخش تلویزیونی «بهتر است با ساول تماس بگیری» بهترین سریال اکشن/ماجراجویی/تریلر شد و جایزه بهترین بازیگر زن مکمل را برای ریا سیهورن و بهترین بازیگر مرد مکمل را برای مایکل مککین دریافت کرد.
«تویین پیکس» نیز جوایز بهترین ارایه در تلویزیون، بهترین ستاره مهمان برای دیوید لینچ، و بهترین بازیگر تلویزیونی را برای کایل مکلاچلان برد.
جایزه بهترین سریال علمی تخیلی به « The Orville »، جایزه بهترین سریال فانتزی به «بیگانه» و جایزه بهترین سریال اقتباسی ابرقهرمانی نیز به «فلش» اهدا شد. «شورشیان جنگ ستارگان» نیز به عنوان بهترین سریال انیمیشن شناخته شد.
جایزه نمایش فلمساز به جیک کاسادان تهیه کننده و کارگردان «جومانجی: به جنگل خوش آمدید» اهدا شد.
جایزه دن کورتیس نیز به سارا شِشتر تهیه کننده شماری از برنامههای تلویزیونی تعلق گرفت و جایزه یک عمر دستاور ویژه به دان مانچینی تهیه کننده سریالهای تلویزیونی اهدا شد.
جایزه ویژه نمایش تهیه کننده به جیسون بلوم تهیه کننده «برو بیرون» اهدا شد.
جایزه امسال بنیانگذار که به افتخار دکتر دونالد رید بنیانگذار آکادمی اهدا میشود به گییرمو دل تورو سازنده فلمهایی چون «حاشیه اقیانوس آرام»، «قلهای به رنگ خون» و «شکل آب» اهدا شد.
جایزه ساترن از سال ۱۹۷۲ تاکنون به بازیگران و عوامل سینما و تلویزیون اهدا میشود و امسال چهل و چهارمین دوره خود را برگزار کرد.
این جوایز  به فلمهای «ژانر» شامل بخشهای علمی تخیلی، اقتباس از کمیک بوکها و فلمهای ترسناک اهدا میشود. هر چند در هالیوود پیشتر بهاین فلمها جایگاه درجه ۲ داده میشد، اما در فرهنگ عامیانه قرن ۲۱ معمولا همین فلمها هستند که بیشترین توجه را به خود جلب میکنند.